Manikiūro istorija


Manikiūro istorija. Max Factory. 1974 1975 “ FDA ”. Prasidėjo profesionalizmo era , kur nagų madas diktuoja moteris , žiūrinti į manikiūrą , kaip į neatskiriamą įvaizdį.

Pats žodis manikiūras kilęs iš lotyniško “MANUS” – reiškia ranka, “CURE” – priežiūra, tai yra rankų priežiūra. Šiandieninis manikiūras- rankų priežiūros sistema.

Sunku pasakyti, kur pirmiausia buvo atliekama manikiūro procedūra. Bet jau

prieš 3000 metų Senovės Kinijoje ir Egipte buvo įprasta prižiūrėti nagus.

Iki pat viduramžių chna dažai buvo patys populiariausi, kaip nagų dažymo priemonė. Senovės Egipte sodriomis spalvomis nudažyti nagai rodė aukštą visuomenėje padėtį. Vergai nagus dažė tik švelniais pasteliniais tonais. Kleopatra savo nagus dažė terakotos spalva, chna dažais. Kleopatros parinkti receptai, ilgus šimtmečius buvo pritaikomi įvairiose šalyse.

Ilgų nagų aistra persekiojo įvairias kultūras. Kas reiškė: kuo ilgesni nagai tuo aukštesnė visuomenėje padėtis. Senovės Kinijoje ilgi nagai buvo – išmintingumo simbolis. Todėl ir vyrai augino ilgus nagus, tačiau dažyti juos galėjo tik žinių atstovai.

Kaip dažymo priemonė tais senais laikais buvo naudojamos tik natūralios priemonės . Tik prieš šešis šimtmečius kinės pradėjo naudoti auksines ir sidabrines spalvas. Mino dinastijos laikais atsirado mada dažyti nagus raudonai ir juodai, o po kurio laiko kinės nešiojo ant pirštų specialius auksinius ar sidabrinius antgalius, turinčius nagų formą.

  • Kosmetologija Referatas
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1002 žodžiai)
  • Kristina
  • Manikiūro istorija
    10 - 6 balsai (-ų)
Manikiūro istorija. (2016 m. Sausio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/manikiuro-istorija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 08:16
×