Manikiūro pedikiūro praktikos ataskaita


Įvadas. Atvejo analizė. Rankų odos, kojų odos ir nagų priežiūra Higienins klasikinis manikiūras. Saugus manikiūras ir Ilgalaikis gelinis lakavimas. Kojų odos ir nagų priežiūra ( pedikiūrai). Išvada. Naudota literatūra.

Jau nuo antikos laikų moterys mėgdavo gražinti bei puoselėti savo kūną. Ir tai darydavo ne tik su savo veidu ar kūnu, bet ir su rankų bei kojų nagais. Jais pradėta domėtis dar prieš 3 tūkstančius metų Egipte ir Kinijoj. Jie reiškė labai daug, spalva ir ilgis parodydavo žmogaus kilmę.

Rankų ir kojų odos ir nagų priežiūra užima labai svarbią vietą moters grožio suvokime. Juk jos kaip vizitinė kortelė šiuolaikiniame pasaulyje. Dažnai, kai žmogų pamatai pirmą kartą atkreipi dėmesį į rankas, nagus, rankų aksesuarus.

Labai svarbu prižiūrėti savo kojų ir rankų nagus, nes tai ne tik estetika pačiam žmogui, bet ir estetinis vaizdas kitiems. Negalime pamiršti rankų ir kojų odos, kuria rūpintis taip pat svarbu, ją reikia maitinti ir puoselėti, kad kuo ilgiau atrodytų jaunatviška ir būtų sveika, nes mūsų rankų oda patiria didelį stresą ir išbandymą tarp šiuolaikinių cheminių priemonių vartojimo.

Šio darbo tikslas yra išanalizuoti ir įvertinti manikiūro bei pedikiūro atlikimo ypatumus. Gebėti juos pritaikyti konkrečiu atveju.

Uždaviniai - parinkti tinkamas rankų, kojų odos ir nagų priežiūros priemones. Atlikti manikiūrą, pedikiūrą priderinant jį konkrečiam atvejui.

Prieš procedūrą klientės nagai buvo nevienodos formos, užaugusios antnaginės odelės. Nagai normalios struktūros, netrapūs. Klientės rankų odos tipas normalus, oda nejautri, nesuskilinėjusi. Klientė pasirinko higieninį klasikinį manikiūrą.

Pirmiausia, dezinfekuoju kliento rankas cutasept – F, naudojau vidutinę dildę 240 gritų, nes klasikiniame manikiūre negalima naudoti grubios dildės. Suteikiau klientės nagams „apvalią“ formą. Po to atstumiau odeles su mediniu apelsinmedžio pagaliuku, o ant volelių ir odelių užtepiau minkštiklio su AHA rūgštimi. Palaikiau 5 minutes merkiau į vonelę su minkštinančiu kremu bei klientei liepiau palaikyti 10 minučių, nes odelės suragėję. Vien odelių minkštiklio neužteko. Ištraukę paėmiau metalinį atstumėją ir nuvaliau plokštelę. Pradėjau dirbti nuo mažylio piršto. Toliau karpiau odeles su odelių žnyplutėmis, pašalinau antnaginę odelę ir šoninius volelius. Tada nupoliravau nagus su poliruokliu 12000 grubumo, kad nagai blizgėtų. Tada užtepiau nagų lako pagrindą.

Tada švelniai nulakavau klientės pasirinkta spalva. Galiausiai užtepiau baigiamąjį sluoksnį (top coat), kad geriau išsilaikytų spalva ir ilgiau laikytų nagų lakas. Odeles patepiau aliejuku ir įmasažavau, kad pamaitintų nagus ir, kad aplink nagą nebūtų sudirgusi oda.

Masažas. Palaukiau kol išdžiūvo ir atlikau rankų masažą su rankų kremu, kuris maitina ir greitai įsigeria į odą. Visų pirma, klientės paprašiau nusiimti visus žiedus ir apyrankes. Prieš pradedant daryti rankų masažą dezinfekavau savo ir klientės rankas (cutasept – F). Ant plaštakos užpylia kremo tiek, kiek reikia masažui ir paskirsčiau. Pradedamas daryti rankų masažas. Pirmieji judesiai atliekami tik pirštams. Aš juos kartojau 3 kartus kiekvienam pirštui ir po kiekvieno judesio dariau pirštų nuglostymą.

  • Microsoft Word 3521 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2585 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kotryna
  • Manikiūro pedikiūro praktikos ataskaita
    10 - 10 balsai (-ų)
Manikiūro pedikiūro praktikos ataskaita. (2015 m. Gruodžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/manikiuro-pedikiuro-praktikos-ataskaita.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 13 d. 14:09
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo