Manipuliacija referatas


Manipuliacija. Manipuliacijos priežastys. Manipuliacijos formos. Manipuliacija šiandien. Dr. Masaru Emoto eksperimentas. Manipuliacijos praktika. Kaip elgtis su manipuliacija. Kur prasideda manipuliacija? Kodėl gi mums rūpi manipuliacija? Na, o ką daryti, kad neleistumėm sau pačiam manipuliuoti. Kaip to tikrai išvengti? Apibendrinimas. Literatūra.

Aišku kaip diena, jog šiandieninėje visuomenėje „manipuliacija“ kaip sąvoka turi neigiama prasmę.

Kada jūs buvote priverstas priimti sprendimą, suprasite tik po kurio laiko.

Kiekvienas iš mūsų žino, kas yra reklama. O tai didžiausias manipuliacijos šaltinis. Reklamos nepastebėti ar neišgirsti tiesiog neįmanoma. Ji kasdien mus pasiekia namuose, skaitant laikrasčius, žiūrint televizorių, automobilyje, gatvėse, kino teatre, baruose, klubuose ir kitose įstaigose. Žinomi reklamos teoretikai reklamą vadina - komunikacija. Tokios komunikacijos tikslas - ne tik perteikti informaciją adresatui, bet ir paveikti galimą vartotoją, paskatinti jį įsigyti tam tikrą prekę ar paslaugą. Galima atkreipti dėmesį, kad reklamos tekstuose ypač svarbūs tokie būdvardžiai, kurie apie reklamuojamą objektą nepateikia jokios konkrečios, tikslios informacijos, o yra tik emociniai palydovai bendram įspūdžiui sustiprinti. Prie tokių priskiriami: ypatingas, -a, neįprastas, -a, tobulas, -a, neįtikėtinas, -a, puikus, -i, nuostabus, -i, idealus, -i, žavingas, -a, efektyvus, -i, nepakartojamas, -a, unikalus, -i, stilingas, -a, specialus, -i, savotiškas, -a, specifinis, -ė. Pavyzdžiui, pasakymui ypatingo skonio gėrimas būdvardis „ypatingas“ suteikia tam tikrą emocinio pasitenkinimo įspūdį, kitaip tariant - kiekvienas vartotojas čia ras „savo" skonį.

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 24 KB
  • 2013 m.
  • 11 puslapių (2814 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ais
  • Manipuliacija referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Manipuliacija referatas. (2013 m. Gruodžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/manipuliacija-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 14:32
×