Mano gyvenamojoje aplinkoje esantis taršos objektas


Mano gyvenamojoje aplinkoje esantis taršos objektas. Kariotiškių sąvartynas. Teršalai Kariotiškių sąvartyne ir jų poveikis aplinkai. Kariotiškių sąvartyno avarija. Išvados.

Sąvartyno išskiriamos dujos, tokios kaip metanas ir anglies dioksidas, kelia daugiau problemų dėl atmosferos užterštumo. Abi šios medžiagos sukelia šiltnamio efektą, ozono sluoksnio plonėjimą, taip sukeldamos visuotinį klimato atšilimą, žmogaus sveikatos sutrikimus, bioįvairovės kaitą. Tačiau veikiant tiesiogiai žmogaus ar gyvūno organizmą, šios medžiagos itin didelio poveikio neturi, žinoma viskas priklauso nuo medžiagų koncentracijos ore. Jeigu koncentracija yra didelė gali ištikti ir mirtis.

Kariotiškių sąvartynas spalio 20 dar padidino savo teršimo plotą, kuomet išsiliejo toksiškas dumblas. Padengęs plėvele miško paklotą jis sutrikdė mikroorganizmų bei augalų veiklą. Tačiau aplinkosaugininkai teigia, jog dumblas didelės žalos nepadarė.

Tačiau sąvartynas lieka sąvartynu. Mano manymu Lietuvoje jų yra perdaug. Pirmiausia pats žmogus turi pradėti nuo savo asmeninių ,,sąvartynų‘‘. Mes turime pradėti rušiuoti šiūkšles, nors mums tai atrodo keista ir nepriimtina, tik tuomet mes pradėsime saugoti ir tausoti gamtą bei savo pačių sveikatą.

  • Ekologija Referatas
  • Microsoft Word 210 KB
  • 2014 m.
  • 6 puslapiai (1697 žodžiai)
  • Donata
  • Mano gyvenamojoje aplinkoje esantis taršos objektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Mano gyvenamojoje aplinkoje esantis taršos objektas. (2014 m. Kovo 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/mano-gyvenamojoje-aplinkoje-esantis-tarsos-objektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 03:16
×