Mano gyvenimo lyderis - Abraomas Linkolnas


„ Mano gyvenimo lyderis - Abraomas Linkolnas. Abraomo Linkolno istorija. Apie Abraomo Linkolno asmenybę. Abraomas Linkolnas - visų tipų lyderis. Abraomo Linkolno lyderystės stilius. Abraomo Linkolno galios šaltiniai. Naudota literatūra Filmas. Internetiniai šaltiniai.

Šis žmogus gimė 1809m., vasario 12d., neturtingoje valstiečių šeimoje, Kentukio valstijoje, JAV. Nors šeimoje padėtis buvo sudėtinga ir ne kartą juto bado stygių, todėl būdamas 21 metų paliko savo namus ir vertėsi atsitiktiniais darbais norėdamas patenkinti žmogaus būtinuosius poreikius, taip pat mokėsi teisės. Besimokydamas teisės ir pradėjęs dirbti advokatu neilgai trukus tapo vienu iš pagrindiniu Respublikonų partijos veikėjų, kuris buvo išrinktas į JAV Kongresą. Ten buvo atsakingas už centrinės valdžios apsauginių muitų įvedimo tvarką ir įstatymą. Abraomas Linkolnas buvo labai didelis vergovės priešininkas ir ne kartą viešai apie tai pasisakydavo, kas nepatikdavo demokratams, kuriems rūpėjo išsaugoti vergovę, kad nebūtų žlugdoma pietinių valstijų ekonomika. Netikėtas Abraomo Linkolno išrinkimas į Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentą pastūmėjo šalį į pilietinį karą. 1861m., 11 pietinių valstijų pareiškė atsiskiriančios nuo bendros JAV sąjungos ir užpuolė federalines pajėgas, kurios buvo jų teritorijoje. Karas vyko 1861 - 1865m., ir nusinešė daugiau kaip pusė milijono amerikiečių gyvybių.

Karo metu pietinės valstijos tikėjosi Anglijos pagalbos, nes tuo metu Anglija buvo sąjungininkė su JAV, tačiau A.Linkolnas bijodamas Didžiosios Britanijos įsikišimo ir dar didesnio karo 1863m., sausio 01d., paskelbė apie vergijos panaikinimą. Šis paskelbimas šiaurinėse valstijose tapo kova už laisvę, o Anglija negalėjo suteikti pietinėms valstijoms nei politinės, nei ekonominės, nei moralinės paramos. Nemažai vergų bėgo į šiaurines valstijas ir ten tapdavo kareiviais bei kovėsi prieš pietiečius už savo ir kitų laisvę, nes niekas nenorėjo grįžti prie vergovės laikų.

  • Vadyba Esė
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1410 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sandra
  • Mano gyvenimo lyderis - Abraomas Linkolnas
    10 - 7 balsai (-ų)
Mano gyvenimo lyderis - Abraomas Linkolnas. (2015 m. Lapkričio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/mano-gyvenimo-lyderis-abraomas-linkolnas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 22:42
×