Mano lyderystės samprata


Darbo problema. Darbo uždaviniai. Kas yra lyderis , lyderystė. Ar sunku tapti lyderiu ? O galbūt lyderiu yra gimstama. Kai kurie žmonės šiuo atžvilgiu yra talentingi. Ar lyderis skiriasi nuo vadovo. Lyderystės principai , kurie padeda tapti sėkmingu lyderiu. Klaidos pasitaikančios lyderystėje , kurių būtų naudinga išvengti. Charizmatinė lyderystė. Naudota literatūra http // lyderis.

Darbo problema. Visais laikais egzistavo žmonių, kurie savo įžvalgomis, patrauklumu, charizma, skambiu balsu, išmintimi bei begale kitų savybių sugebėdavo aplink save patraukti žmones. Tačiau iki šiol nėra aišku, kokia lyderiavimo teorija ar kokie asmeniniai lyderio bruožai yra efektyviausi konkrečioje situacijoje siekiant tapti lyderiu. Taigi šiame rašto darbe stengsiuosi atsakyti į keletą klausimų, kurie padės išsiaiškinti kaip tapti geru, sėkmingu lyderiu.

Šiomis dienomis lyderystės sąvoka yra ypatingai išpopuliarėjusi. Žodis lyderis dažnai vartojamas norint apibūdinti žmogų, kuris sugeba patraukti savo pusėn kitus. Dar dažniau šią sąvoką aptinkame įvairiose viešosiose kalbose, straipsniuose ar išgirstame reportažuose radijoje bei televizijoje. Todėl neretai iškyla klausimas, kas yra lyderis? Iki šiol nėra prieita vieningo lyderio apibrėžimo, tačiau yra aibė minčių, įžvalgų, kurios egzistuoja mus supančioje visuomenėje. Pavyzdžiui, Tom‘as Peters‘as teigė, jog lyderiai nekuria šalininkų, jie kuria daugiau lyderių, Dwilght‘ui Eisenhower‘iui lyderiavimas – tai tikėjimas ir susitaikymas, išsilavinimas ir kantrybė, tuo tarpu Jams‘as Burns‘as (1978) lyderystę traktuoja kaip procesą, kuriame lyderis ir pasekėjai sugeba pakilti į aukštesnį moralumo ir motyvacijos laipsnį. Taigi kaip jau anksčiau minėjau vieningo apibrėžimo apibūdinančio lyderį nėra, tačiau, manau, jog visi sutiksime, kad pirmiausia lyderis tai žmogus, kuris daro įtaką jį supantiems žmonėms, siekdamas suburti pasekėjus bei motyvuodamas kolegas siekti geriausio rezultato. Taip pat šis žmogus visada turi viziją. Jis sugeba sukurti viziją ir pasitelkdamas kolegų pagalbą ją įgyvendinti. Lyderiai mato ne tik esamą padėtį, bet ir įžvelgia, kokia ji galėtų būti. Mano manymu, viziją turintis žmogus turi žymiai daugiau pranašumų nei tie, kurie šia vizija tiki. Todėl žmogus turintis viziją drąsiai žvelgia į nežinomybę ir lengvai įkvepia kitus prie jo prisijungti.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2015 m.
  • 7 puslapiai (1532 žodžiai)
  • Universitetas
  • Emilija
  • Mano lyderystės samprata
    9 - 1 balsai (-ų)
Mano lyderystės samprata. (2015 m. Balandžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/mano-lyderystes-samprata.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 27 d. 14:15
×
102 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo