Maironis "Mano moksladraugiams"


Mano moksladraugiams analize. Maironis mano moksladraugiams analize. Maironis mano moksladraugiams interpretacija. Maironis mano moksladraugiams. Mano moksladraugiams interpretacija. Maironio satyros. Maironio satyra mano moksladraugiams. Maironio mano moksladraugiams analize. Maironis moksladraugiams. Mano moksladraugiams maironis analize.

Ištarus Maironio vardą, dažnam iškyla didingo ir rūstaus tėvynės dainiaus paveikslas. Daug rečiau jis prisimenamas kaip asmenines lyrikos poetas. Ir tik labai retai šis žmogus minimas, kalbant apie satyras.

Ištarius maironio vardą, dažnam iškyla didingo ir rūstaus tėvynės dainiaus paveikslas.

Maironio kurinys mano moksladraugiams – satyra, turinti daug asmeniškumų. Ja poetas išsako savo požiūrį į buvusius draugus. Kurinyje kalbama pirmuoju aasmeniu, tuo poetas išreiškia lutinio aš’ skausmą, nepasi-tenkinimą. Vadina draugus ‘gudriais . Tai labai pašiepiantis epitetas. Eilėraščio žmogus niekina jų išėjimą į žmones’. Jaigu suprantate maironio žodžius tiesiogiai, tikriausiai būtų smagu, jog žmonės sugebėjo suprasti žemės išmintį. Tai yra neatsitikimas. Juk visas išminties niekas negali suvokti. Paskutinieji eilėraščio žmogaus sakiniai šaukiiamieji. Jis niekina žmones, kurie prarado svajonę, tikėjimą. Posakis ‘vėjo gaudymas – jau tapes frazeologizmu, reiškiančiu neįgyvendinimų tikslų siekimą. Svarbu ir tai, jog vėją gaudome stovėdami ant žemės, o eolėraščio žmogaus draugai jau žiūri iš aukštybių. Jie nebe žmones, galbūt menki pusdieviai. Pirmajame posme jaučiamas dinaminis vaizdo kitimas. Tai išreiškiama veiksmažodžiais. Pradžioje monomas ėjimas, vėliau aktyvus judėjimas – gaudymas.

Antras posmas – žvilgsnis atgal gerėjimasis tuo, kas buvo. Tai ypač būdinga rpmantikui maironiui. Dar vienas romantizmo bruožas – tėvynės prisiminimas, jos išaukštinimas. Tėvynė – svarbiausia idėja. Žmonės vainikuoja savo darbus, dainuodami Lietuvą. Gražus šis šalies suabsoliutinimas: dainuoja ne apie Lietuvą, bet ją pačią. Tai nurodo glaudų žmonių ir tėvynės ryšį. ‘gerklių džiūvimas dainuojant sako, koks stiprus, ilgas, ypatingas šis procesas.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (562 žodžiai)
  • Mokykla
  • Liudas
  • Maironis "Mano moksladraugiams"
    8 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Maironis "Mano moksladraugiams". (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/mano-moksladraugiams.html Peržiūrėta 2021 m. Birželio 14 d. 09:46
Peržiūrėti darbą
×
43 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo