Mano mūza


Mano gyvenimo mokytojas rasinys. Rasinys apie mokytoja. Rasinelis apie mokytoja. Mano svajoniu mokytojas rasinys. Svajoniu mokytojas. Mano svajonių mokytoja. Mano gyvenimo mokytojas. Rašinys apie mano mokytoja. Ese apie mokytoja. Gyvenimo muza.

Kartą susapnavau mokytoją. Mokytoją, kuri moka užjausti, paguosti, kuri supranta mane. Pabudus prieš save išvydau kabinetą, pilną saulės šviesos, gražios geltonos spalvos. Nuo kabineto sienų į mane žvelgė alfonsas maldonis, antanas jonynas, anzelmas matutis – autoriai, kurie kaip ir aš, augo čia – dzūkijoje, jų kūrybinės mintys brendo alytuje, nemuno srovė juos išnešė į gyvenimą, girių ošimas išmokė kurti, tada supratu, kad mano susapnuota mokytoja yra visai šalia manęs. Ji kasdien paglosto mane švelniu žvilgsniu, padovanoja nuostabiai šiltą šypseną vos mane išvydus.

Tai mokytoja iš mano svajonių, tačiau ji – reali, ji dėsto Lietuvių kalbą mano mokykloje. Daug sugebėjimų ir kantrybės reikia, kad suburtum, sudomintum mokinius, nes kiekvienas iš jų ateina su savom problemom ir mintim, tačiau ji visada besišypsanti, spindinti gerumu, kiekvienam padės, paguos, pradžiugins.

Rodos, lengva kalbėti apie mokytoją! Juk mes visi pradėjom gyvenimo kelią nuo tos pačios brangiausios ir įsimintiniausios stotelės – mokyklos. Tačiau sunku rasti tą vienintelį žodį, į kurį tilptų dėkingumas, pagarba, meilė. Juk ji – mokytoja, išmoko ne tik Lietuvių kalbos ar istorijos, ji mums atiduoda visą širdį, savo gyvenimo patirtį, meilę, žinias ir šilumą. Ji pakelia suklupusį pakeliui į gyvenimą, padeda susivokti savyje. Mokytojos įdiegtas gyvenimo tiesas nešiojamės giliai širdyje ir net nejusdami perduodam jas savo vaikams. Mokytoja kuria mūsų ateitį, tarsi puodžius lipdo mūsų gyvenimus.

žmogus gali įveikti viską, jeigu sugeba įveikti pats save. , o įveikti save ir yra sunkiausias uždavinys, šie r. Granausko žodžiai tarsi malda skamba mokytojos lūpose, ji dažnai mums juos primena tarsi norėdama mus, o gal ir save, įtikinti, kad mes galim išmokti, galim įveikti save. Gal todėl mokytoja nekreipia dėmesio į nepasitenkinimo šūksnius klasėje, kai reikia rašyti rašinius, interpretacijas ar kontrolinius darbus. Mes, mokiniai, dažnai bijome atsiskaitymų, nes nepasitikime savo jėgomis, o gal ir nenorime. Tačiau mokytoja visuomet padrąsins, patars, šiltu šypsniu priims, gal kartais ir keistas mūsų mintis, pagirs net už menką pasisekimą. Nors aš ir pasirinkau specialybę susijusią su kompiuteriais, tačiau man daug mieliau ateiti į jaukumu alsuojantį Lietuvių kalbos kabinetą, kuriame, žinau, laukia pačios įdomiausios pamokos, pokalbiai, diskusijos. Jokia technika niekada neatstos bendravimo su gyvu žmogumi! Mokytoja su tokiu įsijautimu ir susižavėjimu kalba apie kiekvieną autorių, kad nejučia imi žavėtis autoriaus kūryba ir mokytojos žiniomis. Rodos, ką dar naujo galima pasakyti apie žemaitės, v. Mačernio, h. Radausko ar, mokytojos taip mylimo, r.

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 7 KB
  • 2011 m.
  • 3 puslapiai (837 žodžiai)
  • Mokykla
  • Mano mūza
    10 - 3 balsai (-ų)
Mano mūza. (2011 m. Rugpjūčio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/mano-muza.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 08:02
×