Mano neturtinės teisės


Mano neturtinės teisės. Mano neturtinių teisų įgijimas. Mano neturtinių teisių įgyvendinimas. Mano neturtinių teisių gynimas. Išvados. Literatūros sąrašas.

1.Neturtinės vertybės nuo turtinių skiriasi savo objektu. Neturtinių vertybių objektas yra ne turtas, o tam tikra asmens nuo jo neatskiriama įgimta arba įgyta savybė. Šio objekto ypatumas yra tai, kad jis neatskiriamas nuo jo turėtojo, nes jis yra jo substancija. Jis neturi ekonominės vertės, todėl neturtinių vertybių objektas paprastai negali būti perleistas nei kitų asmenų nuosavybėn, nei perduotas kitiems asmenims.

2.Civilinė teisė reglamentuoja tik tuos asmeninius neturtinius santykius, kuriuos numato Civilinis kodeksas arba kitas įstatymas. Jeigu įstatymai nenustato, kad vieni ar kiti asmeniniai neturtiniai santykiai yra reglamentuojami civilinės teisės normomis, tai jie ir nepatenka į civilinės teisės reglamentavimo sritį.

3.Neturtinėmis vertybėmis asmenys naudojasi savo nuožiūra. Reglamentuojant civilinius teisinius asmeninius santykius ir rūpinantis jų teisine apsauga įgyvendinamas vienas iš pagrindinių nesikišimo į privačius santykius principų.

4.Pažeistų asmeninių neturtinių teisių gynimo ypatumas yra tas, kad jos ginamos būdais, neturinčiais tikslo atkurti nukentėjusio asmens pažeistus turtinius interesus.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2013 m.
  • 8 puslapiai (1837 žodžiai)
  • Olga
  • Mano neturtinės teisės
    9 - 3 balsai (-ų)
Mano neturtinės teisės. (2013 m. Kovo 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/mano-neturtines-teises.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 08:27
×