Mano profesinės veiklos etinės problemos rašto darbas


J L Ackrill – Aristotelis. Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos instituto lektorės publikacija „Apie profesinės etikos sampratą, jos suvokimą ir pajautą“.

Norint kalbėti apie tam tikros profesinės veiklos etines problemas , pirmiausia reikia suvokti , kas yra profesinė etika ir žinoma pati etika.

Policijos pareigūnai – tai žmonės, kuriais turėtų pasitikėti visi. Jų pareiga ginti, saugoti visus Lietuvos piliečius, jų interesus, turtą ir net kai kuriais atvejais ir moralines vertybes. Policijos pareigūnai tai žmonės į, kuriuos kreipiasi tūkstančiai besitikėdami pagalbos daugelyje gyvenimo atvejų. Tačiau vis dažniau ir dažniau išgirstame apie įvairius netinkamus policijos pareigūnų veiksmus, kurie kelia nepasitikėjimą, nepagarbą. Net ir vieno policijos pareigūno neteisėti ar neetiški veiksmai užtraukia gėdą ir nepasitikėjimą visa policijos institucija. Todėl reiktų suvokti tai jog užtraukti gėda savo profesijai ir visai policijos sistemai, gali kiekvienas policijos pareigūnas individualiai, savo netinkamu elgesiu, o susigražinti žmonių pasitikėjimą ir pagarbą tampa nebeįmanoma net visų policijos sistemoje dirbančių pareigūnų pastangomis.

Pasitaiko ir atvejų kuomet policijos pareigūnai patruliuodami ir reido metu tikrindami vairuotojų, tai daro su nuolat girtumą rodančiu alkoholio matuoklių. Tokių policijos pareigūnų veiksmų pateisinti neįmanoma, jie pagrįsti ne tik nesąžiningumu, bet ir tikrų tikriausiu sukčiavimų.

2013m.Kauno apygardos teismą nagrinėjo bylą, kurioje du policijos pareigūnai buvo kaltinami asmens nelegaliai gaminusio degtinę reketavimų, kaip įvardino pats reketuojamasis – „už tylą“. Pareigūnai savo neteisėtais veiksmais rizikuoja ne tik savo garbės, bet ir darbo bei visų socialinių garantijų praradimu.

Lietuvos Respublikos policijos pareigūnų etikos kodeksas nurodo pagrindinius policijos pareigūnų profesinės etikos principus, tokius kaip : pagarbos žmogui ir valstybei, teisingumo, sąžiningumo, nesavanaudiškumo, padorumo, nešališkumo, atsakomybės, viešumo, pavyzdingumo. Ko gero vienas iš svarbiausių principų – sąžiningumo. Sąžiningumas tai ne tik pareigūnų profesinės etikos principas, bet taip pat ir vienas pagrindinių dorovės principų, galima sakyti jog sąžiningumas tai viena iš pamatinių doro elgesio nuostatų. Sąžiningumas apima tiesos sakymą, garbingą savo pareigų atlikimą bei garbingą elgesį kitų asmenų atžvilgiu.

  • Etika Referatas
  • Microsoft Word 25 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1517 žodžiai)
  • Robertas
  • Mano profesinės veiklos etinės problemos rašto darbas
    10 - 8 balsai (-ų)
Mano profesinės veiklos etinės problemos rašto darbas. (2015 m. Rugpjūčio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/mano-profesines-veiklos-etines-problemos-rasto-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 16:07
×