Marcelijaus Martinaičio eilėraščio "Sėkminės" analizė


Martinaitis analize. Marcelijaus martinaicio eilerascio analize. Marcelijus martinaitis sekminės. Eilerastis sekmines. Mercelijus martinaitis sekminės.

Marcelijaus Martinaičio eilėraščio "Sėkminės". Analizė. Išvada.

Peržvelgus visas penkias strofas, ir jų analizes, galima tegti, kad šiame eilėraštyje kalbama apie tikėjimą, krikščionybę, gyvenimą ir mirtį. Nuotaikos šiame eilėraštyje kinta, taigi jo vyksmo eigoje, galima rasti nuo neutralių, iki gana negatyvių, bei gana pozityvių nuotaikų. Reiktų akcentuoti ir tai, kad eilėraštis parašytas, kaip veikėjo pasakojimas (pasakojamas pirmuoju vienaskaitos asmeniu "aš") iš savo pozicijos, lyg jis sako, tai ką mato savo akimis, ką pats jaučia. Eilėraštis parašytas gana glaustai, neišsiplečiant per daug, kiekvieną iš keturių strofų sudaro tik po tris eilutes, išskyrus penktąją kulminacinę strofą (ją sudaro keturios eilutės). Beveik visos šios eilutės kaip trumpi sakiniai, kurie užsibaigia skirybos ženklais, dažniausiai tašku, arba šauktuku. Buvo viena eilutė, kuri sudaryta tik iš vieno žodžio, galbūt todėl, kad toje vietoje tiesiog nebėra kur plėstis, juolab kad ir tas vienas žodis, kaip mažas sakinys (galbūt labiau nuostaba, šūksnys) pasibaigiantis šauktuku. Manau kad autorius Marcelijus Martinaitis šiam eilėraščiui davė tokį pavadinimą, būtent dėl to, kad norėjo parašyt apie daug maž vidinę žmogaus (pasakotojo) būseną, apie jo požiūrį į tam tikrus dalykus, kaip kad mirtį, kapines, mirusius. Man asmeniškai šis eilėraštis neatrodė itin paprastas, o kaip tik gana sudėtingas. Jį analizuojant, norisi į jį įsigilint, kad būtų lengviau suprasti jo esmę.

  • Lietuvių kalba Analizė
  • Microsoft Word 46 KB
  • 2015 m.
  • 5 puslapiai (2209 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kristina
  • Marcelijaus Martinaičio eilėraščio "Sėkminės" analizė
    10 - 8 balsai (-ų)
Marcelijaus Martinaičio eilėraščio "Sėkminės" analizė. (2015 m. Sausio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/marcelijaus-martinaicio-eilerascio-sekmines-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 19:52
×