Marcelijus martinaitis Laiškai sabos karalienei Folkloro reikšmė šiuolaikiniame pasaulyje


Tautosaka šiuolaikiniame gyvenime. Marcelijus martinaitis interpretacija. Kukutis nori pamatyti tėvynę analizė. Laiskai sabos karalienei analize. Rasytojas kuris mokejo prisitaikyti. Marcelijus martinaitis lietuviska utopija. Martinaitis lietuviska utopija. Marcelijus martinaitis kukutis nori pamatyti tėvynę. Kukutis nori pamatyti tevyne. Marcelijus martinaitis tautosaka.

Folkloro utopija. Dainų pasaulis. „anoj pusėj nemunėlio“. „ko sėdi, sesele? “. Namai – erdvės centras. „ aušta aušrelė, šviesus pazarėlis“. Naudotas šaltinis.

Šiuolaikiniame gyvenime vis dažniau tautosaką skaitome, bet ne dainuojame ar pasakojame. O skaitymas perša įprastą rašytinio literatūros teksto sampratą, ko senieji tautosakos atlikėjai nepažinojo. Net ir šiandien užrašant tautosaką, literatūrinis teksto rišlumas gana silpnai suvokiamas, senosios dainininkės nesugeba jo padiktuoti ne pradėdamos dainuoti, rečituoti.

Ateityje turėsime vien rašytinius tekstus, storiausius dainyno tomus ir jau nemokėsim jų „įgarsinti“. Juo toliau, juo sunkiau bus įžvelgiami kūrusiųjų ir atmintyje šimtmečius tautosaką saugojusiųjų veidai. Žmonėms tai buvo jų buvimo būdas bendruomenėje, gamtoje, savo žemėje. Jiems dar nebuvo žinomas raštas, kitos modernios žinių saugojimo ir jų skleidimo priemonės.

Tradicinis, savaiminis tautosakos veikimas bendruomeninio veiksmo metu užtikrindavo žmonių bendrystę. Ši folklorinė veikmė buvo gana vientisa, aprėpė beveik visą gyvenseną: šeimą, darbą, kalendorinius ciklus, reguliavo santykius gana uždarose kaimo bendruomenėse. Tai buvo ir teisė, ir pedagogika, ir tai ką mes šiandien vadiname nuostatais, aktais įstatymais, kurie jau plinta raštu su kitomis žiniasklaidos priemonėmis.

„folkloras lieka kaip graži, nepakartojama, į praeitį tolstanti lietuvių utopija, įvairiais savo fragmentais, vaizdiniais dar vis pasireiškianti literatūroje, mene, kultūroje, savotiškas lietuviškas rojus, iš kurio mus išvaro civilizacija“.

Įvairiais būdais smelkiantis į folkloro gelmes, jis atrodo vis labiau prasmingesnis, nes tai nebuvo tik paprastų žmonių noras paįvairinti savo gyvenimą. Ši tradicinė liaudies kultūra yra tokia pat svarbi, kurta daugybės kartų. Tų žmonių bendruomeniniai veiksmai taip pat išreiškia universalias, amžinas idėjas, kurių reikšmės kartais jau nesuprantame ar dar tik mokomės suprasti, jas perskaityti tarsi už tekstų. Tai buvo visa gyvensena pasireiškianti išmintis, nes tie žmonės labiau negu kas kitas mokėjo prisitaikyti prie aplinkos, su ja sutapti, sugebėjo išlikti, išreikšti savo buvimo idėją bei džiaugsmą.

  • Lietuvių kalba Referatas
  • Microsoft Word 338 KB
  • 2012 m.
  • 8 puslapiai (956 žodžiai)
  • Sandra
  • Marcelijus martinaitis Laiškai sabos karalienei Folkloro reikšmė šiuolaikiniame pasaulyje
    10 - 3 balsai (-ų)
Marcelijus martinaitis Laiškai sabos karalienei Folkloro reikšmė šiuolaikiniame pasaulyje. (2012 m. Kovo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/marcelijus-martinaitis-laiskai-sabos-karalienei-folkloro-reiksme-siuolaikiniame-pasaulyje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 23:37
×