Marcelijus Martinaitis skaidrės (2)


Marcelijus Martinaitis (1936 -2013m. )XIXa. vid. -XX a. pr. Biografijos faktai. Reikšmingiausi kūriniai. Kūriniai. Pagrindinės temos. Kūrybos bruožai. Pagrindinės temos, problemos. Kontekstas. Biografija. Baigė Vilniaus universitetą, dirbo laikraščių ir žurnalų redakcijose. „Kukučio baladės“, eilėraščiai (1977). Kūriniai šiuolaikinė poezija. Žmogaus kančios, išgyvenimai. Priešingų jausmų grūmimąsis. Kartojasi negailestingo laiko. Tipiškos kūrinių situacijos Nuolat gręžiasi į savo valstietišką kultūrą ir istoriją. Poetinis debiutas sutapo su chruščuiviniu „ atšilimu“ Sovietų Sąjungoje. Marcelijaus Martinaičio, kaip poeto užduotis – ne kalbėti apie asmeninius išgyvenimus.


Žmogaus kančios, išgyvenimai. Priešingų jausmų grūmimąsis. Istorinės atminties ir asmeninės atsakomybės temos. Valstietiškas gyvenimo būdo vaizdavimas.

Tipiškos kūrinių situacijos : Nuolat gręžiasi į savo valstietišką kultūrą ir istoriją, mylėdamas, gerbdamas, įsisąmonindamas. Problemos : Nuolat grumiasi priešingi pradai : skausmas ir džiaugmas, mirtis ir gyvybė. Meilė savo kraštui, jo žmogui, lietuviškai dvasiai. Ramus vidinis kitimas, bet kartu ir netikėtumas. Bandymas įamžinti nykstantį žemdirbių kultūros kodą.

Poetinis debiutas sutapo su chruščuiviniu „ atšilimu“ Sovietų Sąjungoje. Stalinizavimas. Sovietiniu laikotarpiu poezija lietuvių visuomenei tapo itin svarbi. Kūrybos cenzūravimas.

  • MS PowerPoint 1968 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (327 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Karolina
  • Marcelijus Martinaitis skaidrės (2)
    10 - 1 balsai (-ų)
Marcelijus Martinaitis skaidrės (2). (2017 m. Lapkričio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/marcelijus-martinaitis-skaidres-2.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 26 d. 06:07
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo