Marcinkevičiaus eilėraščio Dainuoju Lietuvą interpretacija


Justinas marcinkevicius dainuoju lietuva analize. Dainuoju lietuva analize. Justinas marcinkevičius dainuoju lietuva. Dainuoju lietuva eilerascio analize. Justinas marcinkevicius dainuoju lieruva analize. Justinas marcinkevicius dainuoju lietuva eilerastis. Justinas marcinkevicius eilerastis dainuoju lietuva. Marcinkevicius dainuoju lietuva eilerastis.

J. Marcinkevičiaus eilėraščio ,,Dainuoju Lietuvą,, interpretacija.

Eilėraščio pirmoje strofoje atskleidžiama lyrinio subjekto situacija. Tai ir dainuojantis, ir susirūpinęs žmogus. Tėvynė jaučiama visa esybe. Tuomet gimsta daina – jaukiausia jausmų ir išgyvenimų išraiška, dažnai išsiverždavusi iš mūsų protėvių lūpų, lydėdavusi juos kiekviename žingsnyje. Daina liejasi kaip begalinis širdies džiaugsmas. Galbūt džiaugsmas – tai Lietuva, pakilusi po daugybės priespaudos metų, po įvairių tautų bandymo pažeminti, sunaikinti, sutrypti. Vis dėl to ji rado jėgų ir sugebėjo pakilti iš ,,pelenų,, - prisikelti iš nebūties. Dėl to Tėvynė lyriniam subjektui dar brangesnė: pavyzdžiai aiškiai rodo, kaip reikia ją saugoti, mylėti ir puoselėti, dirbti jos labui. Metafora ,, kuriuo lyg vieškeliu einu,, rodo, kad tėvynė taip pat suvokiama kaip gyvenimo prasmė, darbas jos labui – kaip kelionė į šviesesnę ateitį. Lyrinis ,,aš,, save patį atranda, suvokia per tėvynę ir tautą.

  • Lietuvių kalba Interpretacija
  • Microsoft Word 5 KB
  • 2014 m.
  • 1 puslapis (544 žodžiai)
  • Indrė
  • Marcinkevičiaus eilėraščio Dainuoju Lietuvą interpretacija
    10 - 3 balsai (-ų)
Marcinkevičiaus eilėraščio Dainuoju Lietuvą interpretacija. (2014 m. Vasario 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/marcinkeviciaus-eilerascio-dainuoju-lietuva-interpretacija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 07:48
×