Marija Antuanetė


Marija Antuanetė. Kamilė Stankevičiūtė 3a Ieva Baliutavičiūtė 3a. Tikslas. Supažindinti su Marijos Antuanetės biografija bei aplinka. Šaltiniai. „Marija Antuanetė“ Stefan Zweig wikipedia. lt wikipedia. com Dvi kažkokios knygos. Pagrindinė informacija. Gimė 1755m. lapkričio 2d. Vienoje Tėvai Šventosios Romos imperatorius Pranciškus I. Jaunystė. Buvo 15-as vaikas šeimoje, pati jauniausia iš mergaičių. Santuokos reikalavimai. Netrukus po vyro mirties Marijos motina ėmė tekinti dukteris už Europos valdovų. Santuokos pradžia. Jų santuoka turėjo pabaigti Prancūzijos ir Austrijos imperijos konfliktą. Po karūnavimo. Porai tapus karaliumi ir karaliene bevaike sąjunga ėmė piktintis ne tik Prancūzijos karališkasis dvaras. Karalienės įtaka politiniuose reikaluose. Karalienė atliko įpatingą vaidmenį paremdama Amerikos revoliuciją siunte karius į Ameriką. Didžioji prancūzų Revoliucija. 1791 metais Marija Antuanetė ir Liudvikas XVI. Mirties nuosprendis. 1793 metų sausio 17 d. , po beveik mėnesį trukusio teismo. Apie Mariją Antuanetę ilgai buvo kalbama ir rašoma pagal vyravusį stereotipinį požiūrį.

Karalienė atliko įpatingą vaidmenį paremdama Amerikos revoliuciją: siunte karius į Ameriką, padėjo sustabdyti Anglijos ataką tarptautinei prekybai, palaikė ryšius su Franklinu ir Jefersonu, taip padedama D. Vašingtonui įveikti Britus Amerikos revoliucijoje (1783). 1789m. Prasidėjus Prancūzijos revoliucijai buvo ryžtingesnė už vyrą, laikėsi bekompromisės pozicijos, rėmė nesutinkančius dėrėtis su nuosaikiais revoliucionieriais, siekė Austrijos karinės intervencijos. Įtikino Liudviką XVI pasipriešinti Nacionalinio susirinkimo mėginimams panaikinti feodalizmą ir apriboti karaliaus privilegijas.

  • MS PowerPoint 7161 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (657 žodžiai)
  • Ieva
  • Marija Antuanetė
    10 - 2 balsai (-ų)
Marija Antuanetė. (2015 m. Gegužės 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/marija-antuanete.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 18:22
×