Marija Pečkauskaitė Šatrijos Ragana kontekstai


Satrijos ragana moters paveikslas. Moters paveikslas lietuviu literaturoje satrijos ragana. Satrijos ragana sename dvare veikejai. Sename dvare pasiaukojimas. Satrijos raganos moters paveikslas. Dorybe satrijos ragana. Moters paveikslas sename dvare. Pasiaukojimas sename dvare. Satrijos ragana sename dvare pasiaukojimas. Šatrijos ragana sename dvare kontekstas.

Šatrijios ragana yra rašytoja-auklėtoja. Savo kūryboje ji skleidžia auklėjamąsias idėja, iš kurių žymiausios yra šios: tautinės sąmonės žadinimas, liaudies švietimas ir mokslo pamėgimo skatinimas. Jos vaizduojami žmonės patys savo asmeniu ir veiksmais moko pasiaukojimo, altruizmo, teisingumo, darbštumo, gailestingumo ir kitų dorybių. Šios idėjos taip gražiai įpintos į atskirus vaizdus, situacijas ir žmones, kad nekenkia jos kūrinių meniškumui, lyg savaime išplaukia.

Savo kūryboje ji skleidžia auklėjamąsias idėja, iš kurių žymiausios yrajos vaizduojami žmpnės patys savo asmeniu ir veiksmais moko pasiaukojimo, altruizmo, teisingumo, darbštumo, gailestingumo ir kitų dorybių. Šios idėjos taip gražiai įpintos į atskirus vaizdus,užrašus rašančioji moteris įsižiuri į kitų gyvenimus, randa juose išmintį, o svarbiausia – autentiškumą, tikrumą. Šatrijos raganos moteris irgi skverbiasi pro nuobodžią gyvenimo rutiną, siekdama to, kas žmogui pasirodo tik kaip klausimas ir niekad kaip atsakymas. Šatrijos ragana bandė sukurti ypatringą moters egzistenšatrijos raganos kūryboje iš tiesų susitinka mirštančiosios, nykstančiosios Lietuvių gyvenimo, kultūros formos ir nauji, besiskleidžiantys jų daigai. Pasikeitimas kelia liūdesį, nes nykimas yra pastbimas, o augimas, kitimas ypatingas pasakotojas (pasakotoja), kuris iš klausyti ne pasaulio, rūščiai diktuojančio savo sąlygas ijausmas-didžiausia vertybė. Ilgesio ir svajonių kupinas moters vidinnovelės erdvę savaip padalija upė: veiksmas vyksta viename jos krante. Ir įsižiuri į kitą kranta, kušatrijos raganos kūryba yra romantiška, vietomis su sentimentalizmo atspalviu. Jos vaizduojamas gyvenimas yra idealizuotas, nuo realizmo atitrauktas, stiliu individualus, turtingas ir niuansuotas. Kaimiečiai veikėjai kalba gyva naturalia kalba, tarmiškai, o dvaro žmonės- lenkišku žargonu. Dėl lengvo ir puošnaus stiliaus josmarija pečkauskaitė gyveno prieškario laikotarpiu, taip pat pirmo pasaulinio karo metais.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (387 žodžiai)
  • Mokykla
  • Marija Pečkauskaitė Šatrijos Ragana kontekstai
    10 - 1 balsai (-ų)
Marija Pečkauskaitė Šatrijos Ragana kontekstai. (2011 m. Rugpjūčio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/marija-peckauskaite-satrijos-ragana-kontekstai.html Peržiūrėta 2020 m. Gruodžio 01 d. 05:21
×
34 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo