Marijampolės miesto nekilnojamo turto rinkos analizė


Įvadas. Nekilnijamojo turto rinka. Marijampolės miesto apžvalga. Marijampolės miesto parduodamų butų analizė. Vieno kambario parduodamų butų rinka. Dviejų kambarių parduodamų butų rinka. Trijų kambarių parduodamų butų rinka. Keturių kambarių parduodamų butų rinka. Parduodamų butų apibendrinimas. Išvados. Literatūra.


Rinkos ir verslo procedūros šiuolaikinėja visuomenėje nuolat kinta. Ieškant geriausių sprendimų investicijoms, augant ir jungiantis kapitalui auga poreikis kvalifikuotai vertinti turtą bei verslą. Garantijų užtikrinimas iš esmės pakeitė kapitalo rinkas, kurios generuoja investicijas į nekilnojamąjį turtą. Nekilnojamojo turto ir finansų rinkų globalizacija labai išplėtė vertintojų veiklos barus. Dėl nekilnojamojo turto rinkos netobulumo, nekilnojamojo turto ir turtinių teisių heterogeniškumo bei teisinių veiksnių profesionaliems vertintojams iškyla specialiųjų žinių poreikis, vertintojų veikla tampa vis labiau specializuota. Tačiau nekilnojamojo turto vertinimas priklauso prie nedaugelio mūsų ekonominio gyvenimo sričių, kurios mokslinis pagrindimas ir vertinimo praktikos apibendrinimas dar tik formuojamas, todėl nieko stebėtino, kad pasitikėjimas vertinimo objektyvumu ne per didžiausias. Vis dar vyrauja nuomonė, kad kiekvienas vertės nustatymo atvejis turi subjektyvumo. Tam turi įtakos ir neretai praktikoje pasitaikantys klaidingi vertinimai. Tikslus nekilnojamojo turto vertės nustatymas turi didelę reikšmę ne tik konkrečiu atveju, bet ir valstybės ekonomikos mastu. (Raslanas, Šliogerienė...,2012).

Tam, kad rinkos tyrimai vyktų sklandžiai rinka būtų „gyva“ yra atliekami rinkos tyrimai, kurie padeda priimti sprendimus, planuoti ir vygdyti būsimus sandorius susijusius su nekilnojamuoju turtu.

Darbo tikslas – Atlikti Marijampolės mieste parduodamų butų rinkos analizę.

2016 metais nekilnojamojo turto rinka buvo daug aktyvesnė nei 2015 metais. Turo pirkimo ir pardavimo sandorių daugėjo. Remiantis VĮ „Registrų centras“ duomenimis Lietuvoje:

Per pastaruosius kelis dešimtmečius užsienio šalyse (pastarąjį dešimtmetį ir mūsų šalyje) nekilnojamojo turto rinkos efektyvumas ženkliai padidėjo. Tai lėmė aktyvi turto brokerių, vertintojų, teisininkų, finansinių ir konsultavimo įstaigų, agentūrų veikla. Tačiau vis dėlto kitų rinkų efektyvumo ji nepasiekė. (Raslanas, Šliogerienė...,2012).

Tik konkretus rinkos klasifikacijos segmento išskyrimas, pagal ką bus vertinamas ojektas leis nustatyti tikslesnę ojekto vertę.

Visos NT rinkos yra veikiamos pirkėjų ir pardavėjų požiūrio, motyvacijos ir bendravimo, kurie savo ruožtu sąlygoja daugelį socialinių, ekonominių, vyriausybinių ir aplinkosaugos sričių. NT rinkas galima tyrinėti pagal besivaržančius geografinius, pasiūlos ir paklausos terminus, susijusius su visais šiais ypatumais. NT rinkos identifikavimas ir interpretavimas yra analitiniai procesai. Vertintojai analizuoja nuosavybės pelningumą ir stygių, taip pat pageidavimus, efektyvią perkamąją galią tų, kurie siekia įsigyti nuosavybės teises ir atsakyti į klausimus apie rinkas ir subrinkas.

2. komercinė (biurų pastatai, paslaugų ir profesiniai, prekybos centrai, mažmeninės prekybos parduotuvės, viešbučiai ir moteliai);

4. žemės ūkio (dirbama žemė, sodai, ganyklos, gyvulininkystės fermos, miškai), gavybos (kasyklos, telkiniai);

5. specialiosios paskirties (unikalių statybos ar projektavimo bruožų, apribojančių jų naudingumą paskirčiai, kuriai buvo pastatyta, nuosavybė, pvz., mokyklos, visuomeniniai pastatai, oro uostai, religinių bendruomenių pastatai, pramogų parkai, golfo aikštynai).

Atliekant rinkos vertinima yra neišvengiama ir klaidų. (Raslanas, Šliogerienė...,2012). Dažniausiai pasitaikančios Nnekilnojamojo turto vertintojų klaidos:

Ekonominių rodiklių nepastebėjimas. Analitikas privalo nuodugniai išanalizuoti bendrą ekonominę būklę, nustatyti galimas tendencijas, jų pokyčių kryptis, atkreipti dėmesį į reiškinius, kurie gali paveikti galutinius investuotojo lūkesčius.

Net 7 butai iš 15 yra ketvirtame aukšte. Daugumos iš šių butų būklė yra labai gera ar patenkinama. Prastą butų būklę įtakoja buto mažas plotas, nėra balkono, vonia ir tualetas kartu. Namo statybos metai yra 1969, namui reikalinga renovacija.

  • Microsoft Word 248 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (3085 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dalia
  • Marijampolės miesto nekilnojamo turto rinkos analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Marijampolės miesto nekilnojamo turto rinkos analizė. (2017 m. Sausio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/marijampoles-miesto-nekilnojamo-turto-rinkos-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Lapkričio 27 d. 03:59
×
33 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo