Mariaus Katiliškio ,,Užuovėja’’


Marius katiliskis uzuoveja kaitra. Marius katiliskis lietus. M.katiliskis ,,uzuoveja" istrauka kaitra atpasakojimas. Kaitra analize. Uzuoveja katiliskis recenzija. M katiliskis kaitra. Vaitiskis, kaitra. Marius katiliskis uzuoveja kaitra apibendrinimasa. Marius katiliskis uzuoveja analize. Uzuoveja polaidis.

Mariaus Katiliškio ,,Užuovėja’’. Lietus - žmogaus prisiminimai, kuriuos sukelia debesys. Daug aprašomas peizažas. Pagrindinis herojus Antaniukas(diedas). Jis nusprendžia mesti darbus ir aplankyti savo gimtąjį Gružiškių kaimą. Pasiima lazdą(kad apsigintų nuo šunų, nes ten šunys palaidi). Beeidamas jis atpažįsta gimtas, nors ir pasikeitusias vietas. Jį paveža senas pažįstamas Vaitiškis. Kalbėdami jie užsimena apie daugelį tolimesnių romano veikėjų. Atrodo, kad jie apšneka kiekvieno romano situacijas.

Lietus - žmogaus prisiminimai, kuriuos sukelia debesys. Daug aprašomas peizažas. Pagrindinis herojus antaniukas(diedas).

Jį paveža senas pažįstamas vaitiškis.

Vaitiškis prasitaria, kad neseniai palaidojo juozapą dryžą. Jie susitaria susitikti pas vitkų ir pakalbėti daugiau. - iš to seka tolimesni romanai.

Polaidis - žemdirbys j. Dryža labai myli žemę. Artėja jo patrono šventė, tai jis nutaria padaryti alaus. Jis eina apžiūrėti savo laukų, sutvarko kapinaites. Vieną naktį jis susapnuoja savo laidotuves, labai sunerimsta, ir nueina perkošti alų. Iš ryto jis neatsikelia, jam nesveika. Jis rūpinasi, kad viskas būtų aptvarkyta, išvalyta. Daktaras pasako, kad silpna širdis ir be to jau senatvė. Dryža netrukus miršta. Prieš mirtį jis prašo sūnų, kad palaidotų jį tik jų kapeliuose, po vinkšnom, jo vietoje.

Apyaušrė - žmonės mėžia mėšlą ir kalba už kokio vyro eis tos bobos pas kurią jie dirba dukra kristina. Jie kalba, kad jos norėtų stočkus, bet ji jo nenori , o nori tokio kalvio elyzo, o jis neturtingas.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2010 m.
  • 1 puslapis (2505 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Gerardas
  • Mariaus Katiliškio ,,Užuovėja’’
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Mariaus Katiliškio ,,Užuovėja’’. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/marius-kataliskis-uzuoveja.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 18:18
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo