Marketingas elektroniniame versle referatas


Įvadas. Marketingo raida. Marketingo samprata ir jos evoliucija. Skaitmeninė revoliucija. Verslas ir el. komercija. El. verslo atsiradimo veiksniai. Elektroninis duomenų perdavimas. Internetu grįstos komercijos augimas. El. komercijos formos. Elektroninio verslo diegimas. Naujos konkurencijos sąlygos. Elektroninio marketingo amžius. Naujas marketingo modelis skaitmeniniame amžiuje. Elektroninis marketingas. Skirtumai tarp tradicinio ir internetinio marketingo. Ilgalaikiai ryšiai su vartotojais. Pasaulis, orientuotas į pirkėją. Dinamiški marketingo rėmai. Šiuolaikiniai internetinio marketingo įrankiai Google Adwords ir SEO. Seo. Google Adwords. Adwords ir SEO palyginimas. Dalykinė rodyklė. Naudoti literatūros šaltiniai.


Šis sąrašas papildomas kasdien. Naujas verslo idėjas realizuoja naujos iš niekur susikuriančios virtualios kompanijos, vadinamos „dot-com“ (tipinė komercinių firmų interneto adreso „.com“ pabaiga). Jei kuriamas ne „dotcom“, o jau esamo verslo naujas padalinys ar funkcija, reikia turėti galvoje, kad norėdamos įgyti pranašumą, įmonės turi pertvarkyti savo verslą arba net jį visai pakeisti, kad jis taptų naudotinas internete.

Elektroninio marketingo situacijoje įmonės yra priverstos pergalvoti konkuravimo strategijas. Pagrindinės priežastys, nulemiančios naujas konurencijos sąlygas:

Augantis greitis, dažnumas. Skaitmeninės ekonomikos pokyčiai yra labai greiti. Nėra laiko konservatyvumui. Atviroje interneto aplinkoje konkurentai akimirksniu sužino apie kitų veiklą, todėl veiklos kopijavimas nėra sunki užduotis.

Ribų išnykimas. Geografinė padėtis nebevaidina tokio lemiamo vaidmens: internetas panaikino vietos, dislokacijos svarbą.

Laiko kitimas. Interneto dėka komunikuojant išnyko laiko problema, nebesvarbus laiko juostų klausimas.

Vadybos žinių svarba. Marketingo srities specialistai turi geresnę informaciją apie vartotojus bei gali pateikti išsamesnę informaciją patiems vartotojams. Internete informaciją apie vartotojus nesunku ir nebrangu surinkti, pigu ją saugoti ir produktyviai panaudoti. Informacija taip pat gali būti lengvai ir greitai pristatyta klientams.

Rinkos dekonstrukcija. Fiziniai produktai gali būti lengvai atskirti nuo informacijos, su kuria jie yra susiję. Rinkos struktūrinė transformacija atveria galimybes neribotoms gaminių ir paslaugų kombinacijoms pasauliniu mastu.

Naujų rinkos dalyvių ir tarpininkų atsiradimas, pavyzdžiui: interneto paslaugų tiekėjai (Smith, 1995), programinės įrangos gamintojai, apžvalgininkai, interneto reklamos agentūros ir kt.

Adwords ir SEO yra pagrindiniai komponentai paieškos sistemų optimizavimo marketinge ir yra bene vertingiausi įrankiai vykdant skaitmenini marketingą. Jie turi skirtumų ir panašumų. Kai kuriose situacijose juos reikia naudoti kartu ar atskirai, priklauso nuo verslo marketingo tikslų.

Adwords yra pritaikyta tik Google tinklalapiams, kurie naudoja Google Adsense, kai tuo metu SEO pricipai yra pritaikomi visoms paieškos sistemoms.

Adwords reklamos atsiranda viršuje po dešine ir tik esant tam tikromis sąlygomis, bet su SEO yra šiek tiek sunkiau, nes reikia daug daugiau darbo, kad reklama atsidurtu pagrindinės sistemos viršuje.

Adwords yra žymiai greitesnis lyginant su SEO. Sukūrus reklamą, adwords beveik iškarto pradeda generuoti tikslinę auditoriją, bet SEO reikia daug daugiau laiko (ypač naujiems tinklalapiams) tam kad būtų surinkti potencialūs klientai.

  • Elektronika Referatas
  • Microsoft Word 189 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (3490 žodžiai)
  • Universitetas
  • Domantas
  • Marketingas elektroniniame versle referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Marketingas elektroniniame versle referatas. (2017 m. Gegužės 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/marketingas-elektroniniame-versle-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 12:22
×