Marketingas elektroniniu paštu


Įvadas. Dėstomoji dalis. Mokslinių straipsnių tikslas ir pagrindinės problemos. Mokslinių straipsnių naujumo, aktualumo ir pagrįstumo vertinimas. Apibendrinimas. Literatūros sąrašas. Priedai.


Elektroninis paštas yra viena pirmųjų interneto technologijų, kurios svarba nemažėja vis besivystančiame technologijų pasaulyje. Elektroninį paštą verslas gali panaudoti ne tik bendravimui su darbuotojais, tačiau taip pat ir informuoti klientus apie naujus pasiūlymus, siūlant nuolaidas ar tiesiog palaikyti ryšį su klientu.

Darbo tikslas – aptarti mokslinių straipsnių, susijusių su marketingu elektroniu paštu, pagrindinius aspektus.

J. Ziborova ir R. Stašius (2009) savo moksliniame darbe remiasi Lietuvos statistikos departamento 2008 metų duomenimis ir Lietuvos ūkio subjektų vadybos ir rinkodaros specialistų anketinės apklausos rezultatais. Šiame straipsnyje autoriai nagrinėja Lietuvos įmonių taikomas elektroninės rinkodaros priemones, o viena iš jų – rinkodara elektroniniu paštu.

J. Ziborovos ir R. Stašiaus tikslas – moksliniame straipsnyje, remiantis statistiniais bei apklausų metu gautais duomenimis, lyginamosios analizės metodu aptarti įvairias elektronines rinkodaros priemones bei jų naudojimą įmonėse.

Išnagrinėjus tyrimo, kuriame dalyvavo 297 respondentai (rinkodaros bei vadybos specialistai, dirbantys Lietuvos įmonėse), rezultatus paaiškėjo, kad elektroninis paštas yra antra pagal populiarumo elektroninė rinkodaros priemonė. Straipsnio autorių nagrinėjamas tyrimas parodė, kad elektroninį paštą rinkodaros tikslais visada naudoja gamybinės įmonės, 95 proc. viešbučių bei 77 proc. nuotolinių ryšių bendrovių. Nors elektroninis paštas kaip marketingo priemonė yra naudojama gana seniai, tačiau 2008-2009 metai atlikto tyrimo metu uvo nustatyta, kad visgi elektroninės rinkodaros priemonės tiesioginės įtakos pardavimo apimčiai nedaro.

Autorių teigimų elektroninės rinkodaros elementų naudojimas sietinas su interaktyvių bendravimu, kuris padeda mažinti išlaidas bei užtikrina aktyvią komunikaciją.

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1423 žodžiai)
  • Kolegija
  • Sandra
  • Marketingas elektroniniu paštu
    10 - 3 balsai (-ų)
Marketingas elektroniniu paštu. (2019 m. Rugsėjo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/marketingas-elektroniniu-pastu.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 05 d. 23:07
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo