Marketingas ir rinkodara


Marketingas ir rinkodara – tas pats mokslas ar skirtingas Marketingo sąvokos Marketingas – . Žmogaus poreikis human need  . Žmogaus noras human want  . Paklausa demands  . Produktas product  . Vertė vartotojui customer value  . Vartotojo pasitenkinimas customer satisfaction  . Mainai exchange  . Sandoris transaction  . Rinka market  . Marketingo principai Tikslumo principas . Trejopos orientacijos principas . Marketingui budingos sąvokos. Rinkodaros sąvokos Rinkodara . Prekė ar paslauga . Šiuolaikinė rinkodara suprantama kaip 4 pakopų vyksmas. Mano manymu rinkodara ir marketingas yra labai panašus mokslas , nes.


Marketingas – tai socialinis ir vadybos procesas, kurio dėka asmenys ir jų grupės, kurdami produktus ir atlikdami prekių bei vertybių mainus, gauna tai, ko jie nori ir tai, ko jiems reikia.

Žmogaus poreikis (human need) – pajausto nepritekliaus būsena. Silpnesnės ekonomikos visuomenių žmonės bus linkę apriboti savo troškimus ir pasitenkinti tuo, kas yra pasiekiama. Stiprios ekonomikos visuomenių žmonės veikiau bus linkę surasti ar sukurti objektus, kurie patenkintų jų troškimus.

Žmogaus noras (human want) – forma, kurią įgyja žmogaus poreikis aplinkos ir asmenybės įtakoje. Kylant visuomenės gerovei, jos narių norai didėja. Kai atsiranda galimybės žmonėms įsigyti daugiau daiktų, keliančių jų susidomėjimą bei norą įgyti, gamintojai stengiasi pateikti daugiau norus patenkinančių gaminių bei paslaugų.

Paklausa (demands) – tai žmonių norai, paremti perkamąja galia. Vartotojai į gaminius žiūri kaip į naudų visumą ir pasirenka tokius, kurie už jų pinigus pateikia geriausią įvairių produkto savybių derinį. 

Produktas (product) – bet kas, kas gali būti pasiūlyta rinkai atkreipti dėmesiui, įsigyti, naudoti ar vartoti ir norui ar poreikiui patenkinti.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (679 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Kotryna
  • Marketingas ir rinkodara
    10 - 3 balsai (-ų)
Marketingas ir rinkodara. (2020 m. Liepos 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/marketingas-ir-rinkodara.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 15 d. 20:32
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo