Marketingo strategijos, kompleksas


Marketingo strategijos Marketingo strategija. Išorinės aplinkos analizė. Vidinės aplinkos analizė. Marketingo galimybių analizė   marketingo komplekso elementų analizė. Marketingo galimybių analizė. Marketingo komplekso elementų analizė. Segmentavimas , tikslinės rinkos nustatymas. Marketingo tikslų nustatymas. Marketingo tikslai. Konkurencinio pranašumo įgijimas ir konkuravimo strategijos. Išlaidų lyderio , diferenciacijos ir koncentracijos. Koncentracija į išlaidas ir koncentracija į diferenciaciją. Marketingo komplekso elementų strategijos. Marketingo strategijos įgyvendinimas ir kontrolė.


Marketingo strategija – tai nuosekliai išdėstytų ir tarpusavyje suderintų marketingo veiksmų visuma, nukreipta pasiekti numatytus ilgalaikius marketingo tikslus.

Įvairūs teoriniai  marketingo strategijos rengimo modeliai leidžia nustatyti svarbiausius marketingo strategijos rengimo etapus.

SITUACIJOS ANALIZĖ. Mokslininkai, nagrinėjantys marketingo strategijos rengimo procesą, vieningai sutaria, kad situacijos analizė yra būtinas marketingo strategijos etapas. Kiekviena įmonė privalo analizuoti situaciją, kad galėtų identifikuoti aplinkos teikiamas galimybes bei keliamas grėsmes, o taip pat kritiškai įvertintų įmonės galimybes bei vėliau priimtų atitinkamus strateginius sprendimus tolesnės veiklos vystymui.

Galima teigti, kad situacijos analizė apima: išorinės aplinkos analizę, vidinės aplinkos analizę ir SSGG analizę:

Atliekant išorinės aplinkos analizę, pirmiausia būtina atlikti rinkos analizę. Įvairių rinką apibūdinančių rodiklių ištyrimas yra dar viena svarbi situacijos analizės dalis.

● rinkos identifikavimas; Identifikuojant rinką nustatoma, tarp kokių prekių  ir kokiose geografinėse rinkose konkuruoja įmonės prekės. Šiuo atveju rinka apibūdinama prekės ir geografinius aspektu.

● rinkos dydis ir augimo tempai; Vertinant rinkos dydį, dažniausiai yra skaičiuojamas rinkos paklausos dydis bei išvestiniai jos rodikliai. Kaip ir apibrėžiant rinką, taip ir matuojant rinkos paklausą, ją galima vertinti keliais lygmenimis. V.Pranulis ir kiti (2000) nurodo tokius rinkos dydį apibrėžiančius rodiklius: rinkos paklausa – tai prekių kiekis, kurį nuperka tam tikra vartotojų grupė tam  tikroje vietoje per tam tikrą laiką esant tam tikro aktyvumo marketingo veiksmams; rinkos potencialas – tai rodiklis, parodantis, kiek tam rinkoje gali būti parduodam iš viso; rinkos talpumas – tai faktiškai rinkoje parduotų prekių kiekis; įmonės prekių paklausa – tai įmonės prekių dalis bendroje rinkos paklausoje; rinkos dalis –įmonės parduodamų prekių dalis visame rinkoje parduodamų tuos  rūšies prekių kiekyje. Nustatant rinkos augimo tempus naudojami būsimos paklausos vertinimo metodai.

● rinkos tendencijos; Svarbi rinkos analizės dalis yra rinkos tendencijų identifikavimas. Rinkos tendencija – tai svarbus ir plačiai paplitęs reiškinys, besitęsiantis 10 metų. Tiriant rinkos  tendencijas, būtina nustatyti, kokie veiksniai sukėlė pastebėtus reiškinius ( demografiniai pokyčiai, kultūra, vertybės, mada, naujausios technologijos, reklama ir kt.). Taip pat svarbu įvertinti, ar reiškinys yra atviras masinei rinkai, bei kokia yra jo paplitimo sritis.

● esminiai sėkmės veiksniai; Esminiai sėkmės veiksniai nusako, kokių reikia įgūdžių ir kompetencijų tam, kad įmonė sėkmingai konkuruotų dabar ir ateityje.

  • Microsoft Word 90 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (2227 žodžiai)
  • Kolegija
  • Nvm
  • Marketingo strategijos, kompleksas
    10 - 1 balsai (-ų)
Marketingo strategijos, kompleksas. (2020 m. Balandžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/marketingo-strategijos-kompleksas.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 04 d. 18:18
×
115 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo