Maro epidemijos Viduramžių Europoje


Maro epidemijos viduramžių Europoje. Pagrindinė maro epidemija. Juodąja mirtimi vadinama daugiausiai gyvybių nusinešusi pandemija rašytinėje žmonijos istorijoje. Pirmoji žinoma epidemija. Justiniano maras. Atsiradimo priežastys. Be galo išplitusi internacionalinė prekyba. Kaip prasidėjo juodoji mirtis. Juodoji mirtis atsirado Centrinėje ar Rytų Azijoje. Kaip išplito juodoji mirtis? Blusos. Vyravęs mentalitetas. „Ne mes kalti, viskas dėl šių atsiskyrėlių! ”. Kaip baigėsi maras. Iš tikrųjų maras niekada nebuvo dingęs. Literatūra.


Be galo išplitusi internacionalinė prekyba. 2. Augantis miesto gyventojų skaičius. 3. Medicininių žinių trūkumas.

Nuotraukoje matomi maro plitimo keliai, nekeista, kad 70% jų sudaro jūros ir vandenynų keliai.

Pelė palieka laivą uoste, taip pernešdama ligą tarp prekiaujančių šalių.

Aukų buvo tiek daug ir rizika tokia didelė, kad niekas neprisiimdavo panaikinti kūnų iš miestų.

Iš tikrųjų maras niekada nebuvo dingęs, net iki šių dienų per metus yra fiksuojami tūkstančiai maro atvejų, tik, aišku, žmonės yra gydomi. Bet juk viduramžiais nebuvo gydomųjų priemonių. Su laiku žmonės pradėjo suprasti, kad tai ne dievo bausmė ir šią problemą gali ištaisyti tik jie patys. Tai buvo pirmas žingsnis link maro mirčių sumažejimo. Begant metams žmonės išmoko palaikyti savo aplinką sanitarią, karantinuotis. Be to, žodis karantinas atsirado būtent juodosios mirties laikotarpiu, kai 15 amžiuje Venecija uždarė savo sienas 30-iai dienų. Maras buvo labai didelis žingsnis link medicinos ir tinkamų gyvenimo salygų tobulinimo.

  • MS PowerPoint 3032 KB
  • 2021 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (445 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Edvinas
  • Maro epidemijos Viduramžių Europoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Maro epidemijos Viduramžių Europoje. (2021 m. Sausio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/maro-epidemijos-viduramziu-europoje.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 08 d. 05:31
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo