Marsas (3)


Marsas – išorinė planeta, esanti arčiausiai Žemės. Žiūrint pro teleskopą, Marsas panašus į rausvą skritulį su baltomis ašigalių kepurėmis ir tamsiais reljefiniais dariniais, kurie iš esmės nekinta. Marso atmosfera. Marso paviršius. Marso panorama. Senos ir naujos teorijos. Skrydžiai į Marsą.

Marsas – išorinė planeta, esanti arčiausiai žemės. Jam skiriama itin daug dėmesio. Šio amžiaus pradžioje daugelis astronomų buvo įsitikinę, kad marse yra išsivysčiusi civilizacija. Dabar šis mitas yra sugriautas. Jau nebetikima, kad egzistuoja net ir primityvi organinė medžiaga.

žiūrint pro teleskopą, marsas panašus į rausvą skritulį su baltomis ašigalių kepurėmis ir tamsiais reljefiniais dariniais, kurie iš esmės nekinta. Jo vidutinis nuotolis nuo saulės 228 milijjonai kilometrų. Marso metai trunka 678 žemės paras, o marso para - 24 h 37 min. Negana to, marso ašies posvyris į orbitos plokštumą tik truputį didesnis negu žemės, taigi čia vyksta tokia pat metų laikų kaita, tik kiekvienas sezonas dvigubai ilgesnis negu žemėje. Kaip ir žemės, marso pietų ašigalis atsisukęs į saulę. Marso klimatui šis reiškinys turi didesnę įtaką negu žemės orams, nes marso orbita labiau ištęsta. Dėl to pietų pusrutulyje, palyginti su šiaurės pusrutuliu, ryškesni klimato kontrastai: vasaros karštos ir trumpos, o žiemos ilgesnės ir šaltesnės. Ties marso pusiauju vasaros vidurdienį temperatūra gali pakilti iki 16 c ir aukščiau. Naktys labai šaltos, nes plona atmosfera negali sulaikyti šilumos. Tačiau marsas nėra visai sustingusi nuo šalčio planeta.

Marso atmosfera. Marso vidutinis tankis mažesnis negu žemės, skersmuo daug trumpesnis (6794 km), dėl to pabėgimo greitis irgi yra mažas – km/s. Todėl tokia plona ir reta marso atmosfera.

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (741 žodžiai)
  • Stela
  • Marsas (3)
    10 - 2 balsai (-ų)
Marsas (3). (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/marsas-3.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 21:19
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo