Marsas projektas (2)


Marsas. Pagrindai Orbita Topografija Klimatas Vanduo Geologiniai periodai Atmosfera Sudėtis Marso palydovai Misijos į Marsą. Pagrindai. Tai Saulės sistemos planeta esanti ketvirtoje vietoje nuo Saulės. Marso orbita. Marsas yra nutolęs. Marso palydovai. Fobas ir Deimas. 12/6/. Skersmuo. 1877 m. Fobą ir Deimą atrado amerikiečių astronomas Asaph Hall. Atmosfera. Sudaryta iš 95%. Sudėtis. Branduolys daugiausiai sudarytas. Topografija. Olimpo kalnas Aukščiausias žinomas vulkanas ir kalnas. Hellas baseinas - didžiausias krateris. Vanduo Marse. Buvo spekuliuojama, kad vandens Marse yra. Bruožai, kad vanduo kažkada egzistavo Marse Abu ašigaliai galimai susideda iš ledo. Klimatas. Vyksta didžiausios dulkių. Geologiniai periodai. Noačio periodas Prieš. Amazonio periodas Prieš. Misojos į Marsą. Mars Reconnaissance  Orbiter (2006) Mars Express (2003) Mars Odyssey (2001) Opportunity Rover (2004). Vykusios misijos misijos Mariner. Žmogus Marse? Literatūra.


Pagrindai Orbita Topografija Klimatas Vanduo Geologiniai periodai Atmosfera Sudėtis Marso palydovai Misijos į Marsą.

Marsas yra nutolęs 230 milijonų kilometrų nuo saulės Marso diena(sol) trunka 24h ir 39 minutes  Apskriejimo periodas - 687 žemės dienos.

Sudaryta iš 95% anglies dioksido, 3% azoto, 1.6% argono bei deguonies ir vandens pėdsakų. Nėra magnetosferos. Ypač reta atmosfera, 170 kartų retesnė nei žemėje.

Branduolys daugiausiai sudarytas iš geležies ir sieros Mantija sudaryta iš silikatų Pluta – 50-125 km storumo.

Olimpo kalnas Aukščiausias žinomas vulkanas ir kalnas, 27km aukščio Marinerio slėnis -Didžiausias žinomas kanjonas saulės sistemoje (4000km ilgio).

Buvo spekuliuojama, kad vandens Marse yra, bet šiomis dienomis jis ten nebegali egzistuoti dėl žemo atmosferos slėgio (išskyrus žemumas).

Bruožai, kad vanduo kažkada egzistavo Marse: Abu ašigaliai galimai susideda iš ledo. Geografiniai požymiai, kurie rodo vandens tkėjimą ar eroziją Rasta mineralų, kurie yra tik vandenyje.

Vyksta didžiausios dulkių audros visoje saulė sistemoje Marso sezonai labai panašūs į žemės sezonus Temperatūra ties planetos pusiauju naktį nukrinta iki -104 °C, dieną pakyla iki +17 °C Ties ašigaliais vidutinė temperatūra vasarą būna apie -75 °C, žiemą – apie -125 °C.

  • MS PowerPoint 7218 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (494 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Simas
  • Marsas projektas (2)
    10 - 3 balsai (-ų)
Marsas projektas (2) . (2017 m. Gruodžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/marsas-projektas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 09:50
×