Martynas Mažvydas Katekizmas


Martynas Mažvydas „Katekizmas”. Tikslai. Susipažinsime su Martyno Mažvydo biografija ir kūryba. Martynas Mažvydas Vaitkūnas. Gyveno apie 1510-1563m. Vakarų Žemaitijoje. Nėra žinoma, kur jaunystėje mokėsi. M. Mažvydo gyvenimas Prūsijoje. 1546m birželio. 1549 m. M. Mažvydas buvo paskirtas dirbti klebonu Ragainėje. Ragainės liuteronų bažnyčia dabar. „Katekizmas“. Pirmoji išspausdinta lietuviška. Sandara. Lotyniškas ketureilis „Lietuvos Didžiajai Kunigaikštystei” Karaliaučiaus universiteto profesoriaus Stafilo lotyniška pratarmė. Mažvydo lietuviška pratarmė. Martyno Mažvydo pratarmė. Pirmojoje lietuviškoje knygoje labai reikšminga M. Elementorius. Pirmoji lietuviška knyga vadinama pradžiamoksliu ne vien dėl religinio ir dorovinio mokymo. Katekizmas. Katekizme glaustai išdėstomi svarbiausi krikščionybės teiginiai. Išvados. Susipažinome su Martyno Mažvydo biografija ir kūryba Susipažinome su pirmąja lietuviška knyga. Literatūra. Https//lt. wikipedia. org/wiki/Martynas_Ma%C5%BEvydas https//lt.


Susipažinsime su Martyno Mažvydo biografija ir kūryba; Susipažinsime su pirmąja lietuviška knyga - „Katekizmu”.

1546m. birželio 8 d. Prūsijos kunigaikštis Albrechtas laišku kreipėsi į Mažvydą ir pakvietė atvykti į Karaliaučių. 1546 m. rugpjūtį Mažvydas įstojo į liuteronišką Karaliaučiaus universitetą- rengėsi būti liuteronų kunigu, 1548 m. balandį - baigė. 1547m. pradžioje, jis pateikė spauzdinti „Katekizmą”. Nemažai žinių apie Mažvydo gyvenimą Prūsijoje randama jo laiškuose. Stodamas į universitetą, jis mokėjo mažiausią mokestį, studijavo ir gyveno Karaliaučiuje, gaudamas kaip beturtis iš kunigaikščio stipendiją. Neturtas ir vargas Mažvydą lydėjo visą gyvenimą.

Https://lt.wikipedia.org/wiki/Martynas_Ma%C5%BEvydas https://lt.wikipedia.org/wiki/Martyno_Ma%C5%BEvydo_katekizmas https://mmazvydas.wordpress.com/biografija/ Lietuvių literatūros vadovėlis.

  • MS PowerPoint 1938 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (676 žodžiai)
  • Mokykla
  • Giedrė
  • Martynas Mažvydas Katekizmas
    10 - 7 balsai (-ų)
Martynas Mažvydas Katekizmas. (2016 m. Vasario 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/martynas-mazvydas-katekizmas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 10 d. 10:19
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo