Martynas Mažvydas Pirmoji Lietuviška knyga


Martynas mazvydas katekizmas analize. Katekizmas analize. Mažvydas katekizmas analizė. Martyno mazvydo katekizmas analize. Martynas mazvydas skaidres. Martyno mazvydo tikslas. Katekizmo analize. M.mazvydas katekizmas analize. Mazvydo katekizmas analize. Mazvydo katekizmo analize.

Pirmosios lietuviškos knygos pasirodymo istorinės aplinkybės. Martyno mažvydo biografiniai bruožai. Martyno mažvydo kūrybinė veikla. Katekizmas.

Manoma, kad pirmieji lietuviškai rašyti pradėjo pranciškonų vienuoliai. Jų bibliotekoms priklausiusių senųjų knygų tuščiuose lapuose ir paraštėse aptikta ankstyvojo lietuviško rankraštinio teksto, įvairių frazių bei pavienių žodžių.

Pirmosios lietuviškos knygos pasirodymą paspartino reformacija (tai religinis sąjūdis, siekęs reformuoti romos katalikybės doktriną, kultą ir bažnyčią) ir jos šalininkai lietuviai, kuriuos viliojo naujojo religinio sąjūdžio demokratinės idėjos: aukštinti žmogų, jo sugebėjimus, bendrauti su liaudimi jos gimtąja kalba.

Reformaciją politiniais ir tikybiniais sumetimais taip pat skatino prūsijos kunigaikštis, rūpinęsis mokslo sklaida ir organizavęs knygų leidimą visų vietinių tautų kalbomis. Šiuo tikslu iš lietuvos didžiosios kunigaikštystės į karaliaučių buvo pakviestas ir martynas mažvydas.

Tyrinėtojų spėjimu, martyno mažvydo svarbiausias atvykimo į karaliaučių tikslas buvo ne studijos, bet kuo skubiau parengti jaunai protestantų bažnyčiai ir jos lietuviškajai bendruomenei stiprinti reikalingos literatūros. Šią užduotį jis atliko nepaprastai greitai - per pusmetį nuo studijų pradžios, nes pirmosios lietuviškos knygos antraštiniame lape įrašyta tiksli išleidimo data: 1547 m. Sausio 8 d.

  • Lietuvių kalba Namų darbas
  • MS PowerPoint 59 KB
  • 2012 m.
  • 6 puslapiai
  • Egle
  • Martynas Mažvydas Pirmoji Lietuviška knyga
    10 - 1 balsai (-ų)
Martynas Mažvydas Pirmoji Lietuviška knyga. (2012 m. Kovo 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/martynas-mazvydas-pirmoji-lietuviska-knyga.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 23:18
×