Martynas Mažvydas


Martynas mazvydas rasinys. Rasinys mazvydas. Marcinkevicius mazvydas rasinys. Martynas mazvydas interpretacija. Martynas mažvydas pastraipa. Rasinys is mazvydo. Mazvydas rasinys. Mažvydas katekizmas rasinys. Rasinys apie martyna mazvyda. Martynas mažvydas konspektas.

Martynas mažvydas - lietuvių literatūros pradininkas, produktyviausias xvi a. Lietuvių rašytojas. Kilęs iš žemaičių. Spėjama, kad jo tėvai buvo nepasiturintieji miestelėnai. Jaunystėje mokėsi ir dirbo vilniuje, bendradarbiaudamas su kitais pirmųjų lietuviškų raštų kūrėjais iš lietuvos didžiosios kunigaikštystės - a. Kulviečiu, j. Zablockiu ir galbūt s. Rapolioniu (vėliau kai kuriuos jų raštus sudėjo į pirmuosius lietuviškus leidinius).

Artynas mažvydas - Lietuvių literatūros pradininkas, produktyviausias xvi a. Lietuvių rašytojas. Kilęs iš žemaičių. Kulviečiu, j. Zablockiu ir galbūt s. Už reformacijos skleidimą Lietuvoje buvo persekiojamas, todėl, priėmęs prūsijos hercogo albrechto kvietimą, atvyko į karaliaučių ir 1546m. Įstojo į universitetą. Jį baigė 1548m. Bakalauro laipsniu. Tas faktas, kad universitetą m. Mažvydas baigė per pusantrų metų, rodo, jog prieš tai jis buvo mokęsis kitur, - kaip spėjama, krokuvoje arba kulviečio įsteigtoje mokykloje vilniuje. Taip pat manoma, kad jis toje mokykloje mokytojavo. Studijuodamas karaliaučiuje, m. Mažvydas 1547 m. Parengė ir išleido pirmąją Lietuvišką knygą katekizmuso prasti žodžiai , tokiu būdu padarydamas pradžią raštijai ir spaudai Lietuvių kalba. 1549 m. M. Mažvydas buvo paskirtas ragainės klebonu, tais pačiais metais išleido giesmę šv. Ambraziejaus bei šv. Augustino su Lietuviška dedikacija. 1554m. M. Mažvydas tapo ragainės arkidiakonu (vyskupo vietininku).

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2011 m.
  • 1 puslapis (522 žodžiai)
  • Mokykla
  • Kestutis
  • Martynas Mažvydas
    6.5 - 4 balsai (-ų)
Martynas Mažvydas. (2011 m. Kovo 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/martynas-mazvydas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 06:40
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo