Maržinalizmas ir jo metodologiniai principai


Maržinalizmas ir jo metodologiniai principai. Įvadas. Maršinalizmo sąvoka ir jo atsiradimo veiksniai. Ribinės analizės samprata, apibrėžianti maršinalizmą. Maršinalizmo pradininkai ir jų idėjos. Maršinalizmo teorijos. Naudingumo teorija. Matematika. Ekonominės analizės psichologizavimas. Ekonominių atstovų pasiskirstymas. Klasikinės ir maršinalistinės ekonomikos teorijos palyginimas. Maršinalizmo metodologiniai principai. Austrų mokykla ir jos pagrindiniai bruožai. Išvados. Literatūros sąrašas.

Tikslas – išsiaiškinti, kas yra maršinalizmas, sužinoti jo pradininkus, jų idėjas ir palyginti jas su šių laikų ekonomika. Taip pat parodyti šios srovės metodologinius principus, jų sąveiką tarpusavyje ir pavieniui. Taip pat svarbu žinoti, kokie yra šio judėjimo atsiradimo veiksniai ir kas turėjo įtakos jų susidarymui.

Pagrindinis objektas – maršinalizmo metodologiniai principai. Jais remiantis ir buvo sukurta ši ekonomikos srovė, todėl svarbu sužinoti, kokie tai principai ir kokia jų reikšmė ekonomikai. Kiekvieno iš jų reikšmė yra skirtinga, todėl ir poveikis ekonomikos susidarymui yra kitoks. Metodologiniai principai – tai veiksniai, kurie gali būti prilyginami šios srovės susidarymo veiksniams, nes jie turėjo didelę įtaką maršinalizmo atsiradimui.

Uždaviniai – jie gali būti prilyginami išsakytų tikslų išpildymui. Remiantis įvairia literatūra atrasti pagrindines srovės idėjas, principus ir palyginti su kitomis šakomis.

  • Microsoft Word 41 KB
  • 2013 m.
  • 15 puslapių (3235 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ainis
  • Maržinalizmas ir jo metodologiniai principai
    10 - 3 balsai (-ų)
Maržinalizmas ir jo metodologiniai principai. (2013 m. Balandžio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/marzinalizmas-ir-jo-metodologiniai-principai.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 05 d. 09:23
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo