Masažai referatas


Anticeliulitinis masažas. Įvadas. Celiulito sąvoka. Celiulito stadijos. Tibeto masažas. Medaus masažas. Literatūros sąrašas.


Celiutitas – tai specifinis nepatologinis riebalų ir ląstelinio audinio pakitimas, atsiradęs dėl kai kurių žmogaus organizmo funkcinių pakitimų. Celiulitas ir nutukimas yra visiškai skirtingos būsenos. Riebalų virtimui celiulitu padeda daug įvairių faktorių, tarp kurių pagrindinį vaidmenį vaidina metabolinių procesų, susijusių su mikrocirkuliacinių procesų pakitimais, sutrikimas. Mikrocirkuliaciniai procesai tai įvairių organizmo skysčių kryptingo judėjimo procesas audinių mikrosistemų lygyje, orientuotų aplink kraujagyslių ir limfinius indus.

Pirma stadija – minkštas celiulitas. Šios stadijos metu riebalinės ląstelės perdirbus maisto medžiagas sudaro šlakus, kuriuos jos išmeta į tarpląstelinį skystį. Tenai šlakai palaipsniui susikaupia ir perspaudžia limfinius indus. Tai reiškia kad 60-70 procentų skysčių, už kurių išsiurbimą atsako limfinis indas, susilaiko organizme ir tai sukelia pabrinkimo arba patinimo pojūtį.

Antra stadija – gumbuotas celiulitas. Šioje stadijoje, paspaudus, odoje atsiranda įdubimai, oda praranda elastingumą.

Ketvirtoji stadija – tankus celiulitas. Šioje stadijoje mazgeliai tampa didesni, susilieja į vientisą, storą žievelę. Toks audinys dažnai yra skausmingas prisilietus ar spaudžiant.

Norint išvengti ar pašalinti celiulitą pirmiausia reikia pašalinti kiek galima daugiau faktorių lemiančių jo atsiradimą. Yra įvairių anticeliulitinių kremų, sudėtyje turinčių kofeino arba aminofilino, pagerinančių kraujotaką. Labai svarbu kuo daugiau judėti, mankštintis. Masažas yra efektyvus profilaktinis būdas, o taip pat ir padeda atsikratyti celiulito, tačiau tam būtinas specialus taurės- vakuuminis, masažas su vakuuminiais aparatais arba medaus masažas.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1172 žodžiai)
  • Profesinė mokykla
  • Justina
  • Masažai referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Masažai referatas. (2016 m. Lapkričio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/masazai-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 03 d. 00:57
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo