Mašinos


Detaliu bazavimas. Skyliu apdirbimas. Bazavimas. Matmenų grandinės. Detales bazavimas. Masinu gamybos mokslas. Detales bazavimas breziniuose. Dinamines sistemos judesiai tekinant. Matmenu grandines skaiciavimas. Gaminamos detales matmenys.

Įvadas. Mašina-gamybos objektas. Mašinos ir detalių konstrukcinių formų ir tikslumo reikalavimų sudarymas. Mašinos išskaidymas į atskirus surinkimo vienetus mašina. Gamybinis ir technologinis procesai jų sąvokos. Mašinos ir detalės kokybės rodikliai ir įvertinimo metodai. Kokybinių parametrų sklaida. Sklaidos lauko dalies, išeinančios už nustatytų (tolerancijos ) ribų, nustatymas. Pasiskirstimo dėsniai. Įvairių veiksnių veikimo įtaka į gaminio kokybės charakteristikų pasikeitimą. Trys detalių padėties staklėse nustatymo metodai. Šešių bazinių taškų (atramų) taisyklė įvairiems bazavimo atvejams. Bazinių paviršių rūšys. Bazių pasikeitimas. Bazavimo neapibrėžtumas. Detaliu tvirtinimo butinumas. Matmenų grandinės ir jų sprendimai. Matmenų grandinių skirstymas pagal paskirtį ir sudėtingumą: linijinės, plokščios erdvinės matmenų grandinės. Uzdarosios grandines dydis. Individualių procesų sintezė-apdirbimo kelio, bazių parinkimo pagrindai. Technologinių procesų normavimas. Abdirbimo užlaidų skaičiavimas pagrindiniai keliami reikalavimai. Tikslių bei sriegtų skylių apdirbimas įvairaus tikslumo ir serijiškumo gamyboje. Tikslių skylių išbaigimas. Korpusinių detalių kontrolė. Krumpliaračių gamyba.

Gamyba apima gamtos produkto panaudojima gamibai. Kad gaminys patenkintų vien poreikius jis turi buti kokibiškas.

Mašinų gamybos technologija-tai mokslas apie gamyboje pasireiškiančius dėsningumus siekiant tuos dėsningumus panaudoti taip kad būtų gauta reikiamos kokybės mašina ar prietaisa su mažiausiomis sąnaudomis. Technologija apima daugeli mokslų. Bet nagrinėja ir savo dėsningumus. Technologijos mokslo raida: jau tukstančiai metu kaip yra gaminami įvairiausi mechanizmai, gaminiai ir pan. Mechanizuota gamiba buvo pradėta panaudojant vandens jėgą (sukamasis judesis), vėliau garo mašinos, o xix a. -xx a. Naudojami elektros varikliai su pavaromis. Asinchroniniai varikliai turejo daug krumpliaračių, nes apsisukimai buvo nekintami. Dabar jau galima keisti apsisukimus, išlaikyti sukimo momentą. Atsirandant naujom medž. , didėja galimybės, mažėja gaminių gabaritai, gerėja įrankiai. Plačiai naudojama kompiuterinė technika.

(2). Mašina-gamybos objektas. Mašinos išskaidymas į atskirus surinkimo vienetusmašina skirta patenkinti vartotojo reikmes todel ji turi atitikti vartotojo poreikius. Kad mašina atitiktų poreikius tai prieš mašiną konstruojant reikia tiksliai poreikius apibūditi ir jau žinant poreikius gali būti sudaroma mašinos gamybos techninės sąlygos. Pvz detalės svoris, gabaritai gali but įvairaus dydžio. Turime apsiriboti tam tikrais dydžiais, turime žinoti reikiama tikslumą, darbo režimus. Galima sudaryti technines salygas (darbų saugos, ergonomikos), reikia įvikdyti kokybės reikalavimus.

žinant technines sąlygas parenkamos pagrindinės detalės kurios turi vykdančiuosius paviršius(kuriais mašina atleika savo paskirtį) tiems pairšiams užduodami kokybės reikalavimai:tikslumas, šiurkštumas, kietumas. Nustatomi vykdančių paviršių tarpusavio padėties reikalavimai ir tarpusavio judesio reikalavimai. Tokiu budu galima rasti mašinos judesio dėsnius.

Tekinimo staklės: špindelis arba suklys, tarp jo ir pinalės įtvirtinama detalė. Pinalė slankioja, bet nesisuka, naudojama detalei įveržti.

Peilio laikiklis juda kreipiančiosiose, kad gauti tikslų ištekinta cilindrą, peilio judesys turi buti lygegretus detalės ašiai. Tikslumas turi išlikti numatytose ribose. Jei detalei reikia ištekinti sriegi peiliu, tam reikia apsisukimus tiksliai derinti su peilio judesiu. Dažnai sudaroma mašinos kinematynė schema. Po to kinematynės schemos elementai turi pavirsti detalėmis. Tam reikia žinoti jėgas, momentus, darbo sąlygas, reikalavimus, detalės paskirtį ir ko iš jos norim.

  • Microsoft Word 1543 KB
  • 2010 m.
  • 15 puslapių (7141 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mozė
  • Mašinos
    10 - 1 balsai (-ų)
Mašinos. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/masinos.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 23 d. 19:27
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo