Mašinų elementai.


Kinematine grandine. Masinu elementai spera. Pavarų rūšys. Masinu elementu konspektai. Varikliu detaliu atsparumas dilimui. Sanduriniu suvirntu jungciu skaiciavimas. Standumo, tikslumo, atsparumo, pavaros galingumo ir kiti skaičiavimai.. Detalių atsparumo apskaičiavimai. Mechaninė srieginė pavara. Tvirtinimo elementai skaiciavimai.

Mašinų elementai. Detalė. Mazgas. Reikalavimai šiuolaikinėms mašinoms. Mašinų stiprumo, atsparumo dilimui ir temperatūrų svyravimo reikalavimai. Mašinų standumo, atsparumo vibracijoms, patikimumo ir technologiniai reikalavimai. Standartizavimas ir normalizavimas mašinų kūrime, gamyboje ir eksploatacijoje. Suvirinimo būdai. Sandūrinės jungtys. Užleistinės jungtys. Sandūrinių jungčių skaičiavimas. Lenkiamų sandūrinių jungčių skaičiavimas. Išardomi sujungimai. Srieginiai sujungimai. Srieginių detalių konstrukcijos ir medžiagos. Sriegiai. Srieginiai tvirtinimo elementai. Savybės. Priemonės prieš savaiminį srieginių elementų atsisukimą. Mechaninių pavarų rūšys,charakteristikos. Trinties pavaros. Variatoriai. Diržo pavarų rūšys, savybės, skaičiavimas. Diržai. Pradinė įvarža. Skriemuliai.

Mašinų elementų kurse nagrinėjami teoriniai mašinų tipinių detalių ir mazgų skaičiavimų pagrindai. Atsižvelgiant į atliekamas funkcijas mašinų elementų kurse detalės ir mazgaimechanizmu – vadinama kinematinė grandinė su viena nejudama grandimi(stovu), kuriame kitos grandys atlieka apibrėžtus judesius. Grandys, kurių judesys perduodamas kitoms grandims, vadinamas varančiosiomis, o grandys, kurioms judesys perduodamas – varomosiomis.

Mašina – mechanizmas arba mechanizmų kompleksas skirtas atlikti naudingam darbui. Susijusi su energijos perdirbimu arba gamybiniu procesu vadinama mašina.

Mašinos varikliai – paverčiantys vienos ar kitos rūšies energija mechanine energija (vidaus degimo varikliai, hidrauliniai varikliai). Mašinos keitikliai(generatoriai) – paverčiantys mechaninę energiją kitos rūšies energija. (srovės generatoriai, dinamo kompresoriai)detalė – tai elementari mašinos dalis pagaminta neatliekant surinkimo operacijų ir nenaudojant sudetalės būna bendrosios ir specialiosios. Bendrosios paskirties detalės (tipinės) – naudojamos įvairiose mašinose. Specialios paskirties detalės naudojamos tik ats. Stiprumas. Atsparumas dilimui. Atsparumas temperatūrų svyravimams. Standumas. Atsparumas vibracijoms. Technologinis reikalavimas(kaip mes gaminsim, kuo paprastesnės staklės, lengvas surinkimas, pigus). Standartizavimas ir organizavimas pagal a) mn (mh),b)nacionaliniai standartai(liet. – lst; vs; vst. Rusijos – gost; amerikos - uss). Tarptautinės rekomendacijovienas svarbiausių detalės darbingumo kriterijų yra stiprumas. Tai detalės gebėjimas priešintis išorinių jėgų keliamam poveikiui ar plastinei deformacijai, Atlaikyti išorinių jėgų poveikį. Pakitusios formos detalė nebeatitinka savo tiesioginės paskirties, todėl neigiamai veikia mašinos darbą. Mašinų detalės stiprumas priklauso nuo daugelio dalykų-nuo teisingos jos formos, medžiagos ir gamybos technologijos parinkimo(detalė gali būti išlieta, štampuota, ištekinta). Į tai atsižvelgiama parenkant detalę, nustatant jos svarbumą ir vietą mašinoje.

Atsparumas dilimui. Intensyvus dilimas yra svarbiausia mašinų detalių gedimo priežastis. Dėl dilimo sumažėja prietaisų, įrankių ir staklių tikslumas, sumažėja mašinų naudingumo koef. , sumažėja detalių stiprumas, pablogėja jų paviršių kokybė, padidėja triukšmas. Detalių išdilimas yra rūšių.

Mechaninis dilimas – dyla detalių darbinių paviršių nelygumai, taip pat, kad kietos pašalinės abrazyvinės dalelės patenka tarp besitrinančių paviršių ir juos ardo.

  • Microsoft Word 594 KB
  • 2010 m.
  • 6 puslapiai (4927 žodžiai)
  • Universitetas
  • Romanas
  • Mašinų elementai.
    9 - 1 balsai (-ų)
Mašinų elementai.. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/masinos2.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 08:58
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo