Mašinų elementai. Banginės perdavos projektavimas


Banginis reduktorius. Maisykles pavaros skaiciavimas. Banginė pavara. Banginė krumplinė pavara. Masinu elementai kursinis banginis reduktorius. Maišykles reduktorius. Banginis darbas. Išdrožiniai velenai. Movos stipruminiai skaiciavimai. Traukos riedmenu triuksmo skaiciavimas.

Įvadas. Kinematiniai skaičiavimai. Pavaros stipruminiai skaičiavimai. Krumplių ir standaus korpuso geometriniai skaičiavimai. Pirminis deformacijų dydžių who projektavimas. Pavaros įtempimų ir stiprumo skaičiavimas. Įšlinkiai dėl įtempimų susijusių su lankstaus žiedo forma. Skersinio pjūvio įtempimai. Krumplių įtempimai. Nuovargio atsparumo atsarga. Stiprumo tikrinimas atsižvelgiant į dvigubą perkrovimą. Standaus reduktoriaus žiedo projektavimas. Krumplių interferencijos tikrinimas. Adhezinių parametru skaičiavimas. Pavaros standartinių ir normuotų detalių parinkimas. Velenų skaičiavimai. Guolių parinkimas. Pleištinių sujungimų stipruminiai skaičiavimai. Išdrožinių sujungimų stipruminiai skaičiavimai. Skaičiavimų tikrinimas. Movų parinkimas. Darbų sauga. Reduktoriaus tepimas. Ekologiniai reikalavimai. Reduktoriaus surinkimas ir naudojimas. Priedai. Literatūros sąrašas.

Projektui pasirinkau banginės perdavos projektavimą. Ši pavara yra gana reta, tačiau ją lengva pritaikyti daugelyje technologinių procesų atveju. Banginis reduktorius susideda iš kumštelio ir lanksčių bei standžių krumplinių žiedų. Reduktoriaus perdavimo skaičius yra didžiausias, lyginant su kitomis krumplinėmis perdavomis. Reduktoriaus gabaritai yra labai maži lyginant su panašaus perdavimo skaičiaus krumpliniais reduktoriais. Mechanizmą patogu eksploatuoti, tačiau jo darbo laikas ribotas, taip pat ribojamas ir perduodamo sukimo momento dydis, dėl konstrukcinių ypatumų. Dirbdamas reduktorius sukelia mažą triukšmo lygį, tai įgalina projektuoti banginę perdavą patalpose, kur dirba žmonės.

Mano atveju, projektuojamas reduktorius, naudojamas keltuvui.

  • Mechanika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 495 KB
  • 2012 m.
  • 32 puslapiai (2757 žodžiai)
  • Universitetas
  • Egidijus
  • Mašinų elementai. Banginės perdavos projektavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Mašinų elementai. Banginės perdavos projektavimas. (2012 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/masinu-elementai-bangines-perdavos-projektavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 00:45
×