Mašinų elementai kursinis darbas


Įvadas. Apmatinis projektavimas.Kinematiniai ir jėginiai parametrai ir elektros variklio parinkimas.Naudingumo koeficiento nustatymas.Elektros variklio parinkimas pagal galią. Elektros variklio parinkimas pagal sukimosi dažnį.Kiekvienos pavaros pakopos perdavimo skaičiaus ui nustatymas. Kiekvieno veleno sukimo momentų Ti , kampinių greičių ωi , sukimosi dažnių ni ir galių Pi nustatymas. Uždaros pavaros reduktoriaus krumpliaračių stipruminiai skaičiavimai.Projektinis skaičiavimas. Patikrinamasis skaičiavimas. Pagrindinių geometrinių parametrų skaičiavimas.Projektinis reduktoriaus velenų skaičiavimas ir guolių parinkimas. Atraminių reakcijų nustatymas, įvertinant jėgas reduktoriaus krumpliaračių krumplių susikabinime ir išorinėje pavaroje. Riedėjimo guolių darbingumo patikrinimas, skaičiuojant dinaminę apkrovą C ir ilgaamžiškumą Lh.Pleištų parinkimas, jų atsparumo kirpimui ir glemžimui patikrinimas.Patikslintas veleno skaičiavimas. Veleno sukimo ir lenkimo vidinių momentų diagramų sudarymas.Veleno pavojingo pjūvio nustatymas. Veleno stiprumo atsargos koeficientų nustatymas ir jų palyginimas su leistinais stiprumo atsargos koeficientais.

Pavaros paskirtis įvairūs techniniai įrenginiai ir darbo mašinos dažniausiai turi būti sukami lėčiau, negu sukasi varikliai. Todėl varikliai su darbo mašina ar įrenginiu jungiami per perdavą. Kurios paskirtis - perduoti sukimo judesį ir galią darbo mašinai sumažinant sukimosi dažnį ir padidinant sukimo momentą. Pavarą sudaro elektros variklis 1 diržinė perdava ir vieno laipsnio (pakopos) cilindrinis reduktorius.

Darbo tikslas:

Įtvirtinti ir pagilinti žinias apie mašinų elementus, lavinti savarankiško darbo įgūdžius analizuojant ir priimant konstrukcinius sprendimus, susipažinti su konstravimo metodika ir pratintis naudoti informaciniai šaltiniais.

Bendras įrenginio naudingumo koeficientas įvertinantis galios praradimą/nuostolius nustatomas atsižvelgiant į diržinės ir cilindrinės perdavos, guolių ir movos naudingumo koeficientus

  • Inžinerija Kursinis darbas
  • Microsoft Word 437 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (1729 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kęstutis
  • Mašinų elementai kursinis darbas
    10 - 9 balsai (-ų)
Mašinų elementai kursinis darbas. (2015 m. Spalio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/masinu-elementai-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 14:07
×