Mašinų elementai. Tešlos maišyklė


Teslos maisykles. Maisykles teslai. Masinu elementai kinematines schemos. Teslos schemos. Kinematinius schemu pvz. Greiciu pagreiciu planas. Teslos maisykle namu darbas. Mašinų elementai ir mechanizmai laboratoriniu darbu aprasai. Masinu elementai ir mechanizmai - tešlos maišykle. Teslos maisykle mechanizmas.

Įvadas. Užduotis. Duomenys. I dalis. Skriejiklio-svirties mechanizmo analizė:. Mechanizmo pradinės grandies padėtis φ=. º. Mechanizmo kinematinė schema. Greičių planas. Pagreičių planas. Mechanizmo pradinės grandies padėtis φ=. °. Mechanizmo kinematinė schema. Greičių planas. Pagreičių planas. Literatūros sąrašas. Paprasčiausias šarnyrinis mechanizmas yra skriejiklio- svirties mechanizmas. Darbe nagrinėsiu šį mechanizmą, kuris judina tešlos maišyklės mentę.

Mechanizmas- tai judamai sujungtų detalių junginys, kuris vienokį judesį keičia į reikalingą kitų kietųjų kūnų judesį. Kai judesį keisti padeda ir skysčiai, mechanizmai vadinami hidrauliniais, kai dujos- pniaumatiniais.

Mechanizmai įeina į įvairias mašinas. Jie yra skirstomi pagal įvairius požymius: grandžių judėjimo sritį, konstrukcijos ypatumus, kinematinių porų tipą, mechanizmo paskirtį. Plokščiuosiuose svirtiniuose mechanizmuose gali būti tik žemesnioios sukamosios arba slenkamosios kinematinės poros. Tokie mechanizmai naudojami įvairiose mašinose ir prietaisuose, nes jų grandis nesudėtinga gaminti ir remontuoti.

šarnyriniais vadinamų svirtinių mechanizmų grandys sujungtos tik į cilindrines sukamąsias kinematines poras. Paprasčiausias šarnyrinis mechanizmas yra skriejiklio- svirtisąlyga. Skriejiklio- svirties mechanizmo oabc orientacijos kampas ÷ =340o , grandžių ilgiai l0=870 mm, l3 =330 mm, l4=820 mm, l5=400 mm, skriejiklis sukasi pastoviu kampiniu greičiu ł3 =17 1/s prieš laikrodžio rodyklę. Švaistiklio masės centras s yra grandies viduryje (ias = 0,5 l4 ). Kinematinę analizę reikia atlikti sk. Mechanizmo kinematinei schemai nubraižyti pasirenkame ilgio mastelioatidėję kampus ÷ =340o , ö=330o ir atkarpas oc bei oa, gauname taškus c ir a. Nubrėžus iš šių taškų spinduliais AB ir bc lankus, jų sankirtojetaškas b taško a atžvilgiu gali judėti tik statmenai ab, tad iš taško a greičių plane brėžiame tiesę statmenai ab. Greičių plane išmatavus atkarpą AB išvaistiklio masės centro s greitis nustatomas taip: taškas s dalinakampinio greičio ł4 kryptį nustatome perkėlę iš greičio plano į tašką b jo reliatyviojo greičio taško a atžvilgivektorių brėžiame iš taško pa lygiagrečiai ao. Jis nukreiptas iš taško a į sukimosi centrą pagal pirmąją vektorinę lygtį iš nubrėžto vektoriaus galo a lygiagrečiai AB atidedame atkarpą an, nukreiptą iš b į a. Per tašką n statmenai AB brėžiame tiesę pagreičio kryptimi. Antrosios lygties vektorius =0, tad taškas c sutampa su tašku pa. Iš jo brėžiame atkarpą cn lygiagrečiai bc ir nukreiptą iš b į c. Per tašką n statmenai bc brėžiame tiesę pagreičio kryptimi. Sujungę abiejų tiesių n4b ir n5b sankirtos tašką b su poliumi pa gauname vektošvaistiklio masės centro pagreitis nustatomas tjo kryptis nustatoma iš pagreičių plano perkėlus į kinematinės schemos tašką b tangentinio pagreičio taško a atžvilgiu vektorių.

  • Microsoft Word 654 KB
  • 2012 m.
  • 11 puslapių (960 žodžiai)
  • Universitetas
  • Shkafle
  • Mašinų elementai. Tešlos maišyklė
    10 - 1 balsai (-ų)
Mašinų elementai. Tešlos maišyklė. (2011 m. Gegužės 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/masinu-elementai-teslos-maisykle.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 05:31
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo