Mašinų elementai 2


Guoliu zymejimas. Guolių klasifikavimas. Guoliu klasifikacija. Velenu rusys. Aklinosios movos. Grandinines pavaros skaiciavimas. Riedejimo guoliu zymejimas. Guoliu tipai. Guoliu rusys. Riedejimo guoliu konstrukciju tyrimas.

Mašinų elementai. Detalė. Mazgas. Suvirinimo būdai. Sandūrinės jungtys. Reikalavimai šiuolaikinėms mašinoms. Mašinų stiprumo, atsparumo dilimui ir temperatūrų svyravimo reikalavimai. Mašinų standumo, atsparumo vibracijoms, patikimumo ir technologiniai reikalavimai. Standartizavimas ir normalizavimas mašinų kūrime, gamyboje ir eksploatacijoje. Mašinų ir jų elementų apkrovimų ir leistinų įtempimų pobūdis ir nustatymas. Funkcinė ir strukturinė mašinų elementų klasifikacija. Ketaus, plieno ir spalvotųjų metalų ir jų lydinių naudojimas mašinų gamyboje. Išardomi sujungimai. Polimerai, guma, grafitas ir kitos medžiagos, vartoijamos mašinų gamyboje. Mašinų elementų sujungimo būdai. Krumplinių pavarų skaičiavimo tvarka. Uždaros kūginės pavaros skaičiavimas. Atvirų krumplinių pavarų skaičiavimas. Grandininės pavaros. Grandininių pavarų privalumai ir trūkumai. Grandininių pavarų detalės. Grandininių pavarų projektinio skaičiavimo tvarka. Ašys ir velenai. Konstrukcijos ir medžiagos. Velenų apytikslis ir tikslus sk. Velenų rūšys. Slydimo guoliai. Rūšys. Bendroji charakteristika. Konstrukcijos. Guolių medžiagos. Įdėklų medž. Slydimo guolių funkciškumo kriterijai ir skaičiavimas. Riedėjimo guoliai. Rūšys. Konstrukcijos. Riedėjimo guolių privalumai ir trūkumai. Guolių klasifikavimas. Žymėjimas. Guolių gedimas ir skaičiavimas. Movos. Bendros sąvokos ir klasifikavimas. Aklinosios movos. Įvorinės movos. Kompensuojančiosios movos. Apsauginės movos. Movos su nupjaunamu kaiščiu.

Mašinų elementai. Detalė. Mazgas. Mašinų elementų kurse nagrinėjami teoriniai mašinų tipinių detalių ir mazgų skaičiavimų pagrindai. Atsižvelgiant į atliekamas funkcijas mašinų elementų kurse detalės ir mazgai skirstomi į grupes. Sujungimo detalės. Mechaninės pavaros. Pavarų detalės ir mazgai. Mechanizmu – vadinama kinematinė grandinė su viena nejudama grandimi(stovu), kuriame kitos grandys atlieka apibrėžtus judesius. Grandys, kurių judesys perduodamas kitoms grandims, vadinamas varančiosiomis, o grandys, kurioms judesys perduodamas – varomosiomis. Mašina – mechanizmas arba mechanizmų kompleksas skirtas atlikti naudingam darbui. Susijusi su energijos perdirbimu arba gamybiniu procesu vadinama mašina. Mašinos varikliai – paverčiantys vienos ar kitos rūšies energija mechanine energija (vidaus degimo varikliai, hidrauliniai varikliai). Mašinos keitikliai(generatoriai) – paverčiantys mechaninę energiją kitos rūšies energija. (srovės generatoriai, dinamo kompresoriai). Mašinos įranga – staklės, mašinos. Mašina surenkama iš atskirų detalių ir mazgų. Detalė – tai elementari mašinos dalis pagaminta neatliekant surinkimo operacijų ir nenaudojant surinkimo prietaisų. Mazgas (surinkimo vienetas) – išardomas arba neišardomas detalių junginys. Grupė – tai detalių ir mazgų junginys. Detalės būna bendrosios ir specialiosios. Bendrosios paskirties detalės (tipinės) – naudojamos įvairiose mašinose. Specialios paskirties detalės naudojamos tik atskirų rūšių mašinose (stūmokliai, alkūniniai velenai).

Reikalavimai šiuolaikinėms mašinoms. Stiprumas. Atsparumas dilimui. Atsparumas temperatūrų svyravimams. Standumas. Atsparumas vibracijoms. Technologinis reikalavimas(kaip mes gaminsim, kuo paprastesnės staklės, lengvas surinkimas, pigus). Standartizavimas ir organizavimas pagal a) mn (mh),b)nacionaliniai standartai(liet. – lst; vs; vst. Rusijos – gost; amerikos - uss). Tarptautinės rekomendacijos ir standartai.

  • Microsoft Word 601 KB
  • 2010 m.
  • 3 puslapiai (5929 žodžiai)
  • Universitetas
  • Šarūnas
  • Mašinų elementai 2
    9 - 2 balsai (-ų)
Mašinų elementai 2. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/masinu-elementai.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 23 d. 18:31
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo