Mašinų elementų kursinis darbas.


Masinu elementai kursinis. Reduktoriaus skaiciavimas. Sraigto ir verzles pavara. Sliekracio gamyba. Masinu elementai. Masinu elementai kursinis darbas. Masinu elementu kursiniai. Sraigto-veržlės pavara. Mašinų elementai vartų mechanizmas. Sliekinio sraigto gamybos technologija.

Mašinų elementų kursinis darbas. Užduoties analizė. Reikalavimų pagrindimas. Techninė užduotis. Sprendimų principų pasiūlymas. Pavaros matmenų nustatymas. Sraigto – veržlės pavaros skaičiavimas. Variklio parinkimas. Sliekinio veleno skaičiavimas. Sliekračio veleno matmenų skaičiavimas. Sliekinio reduktoriaus skaičiavimas. Guolių esančių ant slieko ir sliekračio velenų skaičiavimas. Sliekinio reduktoriaus matmenų skaičiavimas. Sraigto veleno matmenų skaičiavimas. Detalių sprendimų parinkimas. Suleidimų parinkimas. Matmenų grandinės. Pavaros tepimas. Antikorozinės priemonės. Darbo sauga. Gaminio eksploatacija. Literatūra. Priedai.

Pavara reikalinga perduoti variklio sukimosi judesį per sliekinę ir sraigtinę perdavą į eigos veržlę, su kuria per šarnyrą sujungti vartai. Darbe bus parenkami atstumai a, b, d, sriegio žingsnis, reikiamas sukimosi dažnis ir sukimosi momentas, parinktas elektros varikilis,suprojaktuotas sliekinis reduktorius. Pavaros gamybavartai darinėjasi pastoviu greičiu, todėl turi būti pastovus varančiojo veleno sukimosi dažnis ir pastovi pasipriešinimo jėga. Perdavos mechanizmui nau vartų uždarymo mechanizmas naudojmas transporto priemoniatsižvelgiant į tai, kad atidarymo metu traukės galas su sumontuota sliekine pavara negali atsiremti į vartų vidinę plokštumą, o taip pat, kad veržlės eiga ir sraigto žingsnis turi būti tokie,paprastai sraigtai gaminami iš vidutinio anglingumo plienų. Šis projektuojamas sraigtas taip pat bus gaminamas iš plieno, kurio markė – plienas. Sraigto veržlė bus gaminama P. Iš plieno. Sraigto – veržlės sriegio profilis stačiakampis p=4;pagrindinis parametras pagal kurį parenkamas variklis yra jo galia. Šiam tikslui reikia rasti galią, esančią ant išėjimo veleno ir įvertinus sraigto pavaros bei krumpinio reduktoriaus naudingumo koeficienpaskaičiuojam bendrą pavaros naudingumo koeficientą kadangi veleną veikia 1800n ašinė jėga, todėl parenkame radialinius atraminius guolius. Serijos numeris 6009, vidiniparenkame radialinius atraminius guolius. Serijos numeris 6012, vidinislieko ir sliekračio parametrų skaičiavimą atliksiu apm win mechanine programa. Sliekas gaminamas išvien su velenu iš vidutinio anglingumo plieni,kurio markė plienas. Sliekratį gaminskadangi veleną veikia 1800n ašinė jėga, todėl parenkame kūginius ritininius guolius. Serijos numeris 7201, vidinis skersmuo d=12mmslieko ir sliekračio velenų sujungimui naudosime nestandartinesšios movos vidinis skersmuo atitinka sliekračio veleno skersmenį d=8mm. Išorinis skersmuo d=18mm. Movos ilgis l=38 mm, nuožulos x. Sukimosi momentui perduoti į movoje padarytas skyles su sriegiu, o taip pat į velenuose padarytus kūginmova turi prasriegtą skylę varžtui kuris padeda perduoti sukimosi momentą. Varžtas m 4x0,7 gost 1476-. Movos vidinis skersmuo kur maunama ant variklio veleno , ilgis .

Skersmuo ties slieko velenu , ilgis , išorinis skpleištas su sliekračiu p9/h9 sliekratis su velenu projektuojant šį mechanizmą vienas iš svarbiausių matmenų yra atstumas tarp korpuso paviršių kur yra prisukami guolių dangteliai. Šis atstumas yra randamas apskaičiavus matmenų grandinę.

  • Microsoft Word 767 KB
  • 2010 m.
  • 13 puslapių (1346 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vladislovas
  • Mašinų elementų kursinis darbas.
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Mašinų elementų kursinis darbas.. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/masinu-elementu-kursinis.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 13:40
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo