Mašinų ir mechanizmų teorija


Mechanizmas velenams sujungti. Masinu mechanizmu teorija. Mechanizmas velenams jungti. Masinu ir mechanizmu teorija kursinis. Mechanizmų ir mašinų teorija. Svirtinio mechanizmo grandis. Mechanizmų ir mašinų teorijos laboratoriniai darbai. Masinu ir mechanizmu teorijos kursinis. Masinu ir mechanizmu laboratoriniai. Strektės reketo mechanizmas.

Įrenginio veikimo principas. Svirtinio mechanizmo sintezė ir analizė. Svirtinio mechanizmo struktūrinė analizė. Svirtinio mechanizmo sintezė. Svirtinio mechanizmo pradinės svirties vidutinio kampinio greičio ω. Apskaičiavimas. Svirtinio mechanizmo dinaminė analizė ir sintezė. Dinaminės analizės tikslas ir uždaviniai. Mechanizmo dinaminės analizės skaičiavimo algoritmo sudarymas. Svirtinio mechanizmo charakteristikos. Mechanizmo situacijos ir surinkimo varianto apibūdinimas. Mechanizmo apibendrintoji koordinatė. Išėjimo grandies išorinės apkrovos apskaičiavimas. Svirtinio mechanizmo dinaminis modelis ir judesio lygtis. Dinaminė mechanizmo sintezė. Rezultatų palyginimas. Kinematinė svirtinio mechanizmo analizė. Kinematinės analizės tikslas ir uždaviniai. Mechanizmo kinematinių charakteristikų nustatymas grafoanaliziniu (planų) metodu. Mechanizmo kinematinių charakteristikų nustatymas uždarų vektorių daugiakampio metodu. Rezultatų palyginimas. Svirtinio mechanizmo jėginė analizė. Jėginės analizės tikslas ir uždaviniai. Svirtinio mechanizmo jėginė analizė kinetostatiniu metodu. Svirtinio mechanizmo jėginė analizė analiziniu metodu. Rezultatų palyginimas. Literatūra.

Atlikti šaltojo kalimo automato, svirtinio mechanizmo sintezęvielos pastūmos mechanizmo įėjimo grandis yra su pagrindiniu velenu sujungtas ekscentriškas 5, kuris per švaistiklį svyruojamuoju judesiu judina svirtį; prie jo prijungta strektė periodiškai tam tikru kampu pasuka reketą. Šis yra sujungtas su dviem ritiniais 8, kurių išoriniame paviršiuje yra griovelis. Tarp ritinių esantis strypas ar viela 22 dėl trinties įstumiamas į automatą prie nupjovimo peilio.

Nupjovimo mechanizmo skriejiklis per švaistiklį 10 suteikia slankiojamąjį judesį kumšteliui. Jame išfrezuotas reikiamo profilio griovelis, į kurį įeina sekiklio 12 pirštas. Sekiklis sujungtas su peiliu ir tam tikru laikikliu, kuris atpjautą strypelį perkelia į kalimo liniją.

Išstūmimo mechanizmo įėjimo grandis yra kumštelis 13, į kurį remiasi plokščias sekiklis. Sekiklis per svirtį 15 veikia išstūmimo strypą. Automato pagrindiniam velenui judesį suteikia elektros variklis. Su pagrindiniu velenu jį jungia planetinis reduktorius 18 ir cilindrinė krumplinė perdava. (z1 – z2) kad pagrindinio veleno sukimasis būtų tolygesnis, ant jo įtvirtintas smagratis .

Automatas veikia tokiu būdu. Per nupjovimo matricos 21 skylę prakištą vielą (strypą) 22 periodiškai pasisukantys ritiniai stumia tol, kol ji atsiremia į atramą. Tada kumštelis 11 priverčia slinkti sekiklį 12 su peiliu, kuris pagal matricos 21 briauną nukerpa reikiamo ilgio strypelį, ir tam tikras laikiklis perkelia jį į puansono centrinės ašies liniją. Slinkdamas kairėn, puansonas atkirstą strypelį įstumia į matricos 24 skylę, joje jis susiliečia su išmetiklio 16 galu, kuris slinkdamas pasuka svirtį 15, kol ji atsiremia į nejudamą atramą. Slinkdamas kairėn, puansonas deformuoja į jo įdubimą įsiremiantį strypelio galą, sudarydamas galvutę. Slankikliui truputį pasislinkus atgal į dešinę, kumštelis 13 pradeda judinti sekiklį 14, kuris per svirtį 15 paveikia išmetiklį 16, ir nukalta detalė išstumiama iš matricos. Visų operacijų ciklas atitinka vieną pagrindinio veleno apsisukimą (ö=2š).

Svirtinis mechanizmas yra neašinis skriejiklio – slankiklio mechanizmas (. pav. ). Jo matmenys nustatomi pagal užduotyje, lentelėje pateiktą slankiklio eigą h ir jo vidutinio greičio kaitos koeficientą k taip, kad maksimalus slėgio kampas slankiklio darbo eigoje neviršytų 30°. Pagrindinio veleno (skriejiklio) masės centras s1 yra jo sukimosi ašyje, o slankiklio masės centras s3 – ašyje b. Švaistiklio masės centro s2 padėtis pateikta lentelėje.

  • Microsoft Word 602 KB
  • 2012 m.
  • 26 puslapiai (4541 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kristina
  • Mašinų ir mechanizmų teorija
    9 - 1 balsai (-ų)
Mašinų ir mechanizmų teorija. (2011 m. Birželio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/masinu-ir-mechanizmu-teorija.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 24 d. 19:54
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo