Maslou piramidė referatas


Maslou piramidė. Kas yra laimė? Žmogaus elgsenos prigimtis. Savęs realizavimas.

Kaip žinia, žmogus yra biosociokultūrinė būtybė. Jo elgseną lemia sudėtinga biologinių, socialinių ir kultūrinių veiksnių, kurie, pereidami per individualios psichologijos prizmę, skatina atlikti tuos ar kitus poelgius ir veiksmus, sąveika. Dažniausiai įvairios teorijos šia tema akcentuoja atskirus žmogaus kaip gyvybinės veiklos subjekto aspektus. Atsižvelgiant į juos galima išskirti keletą bendrų orientacinio pobūdžio požiūrių, aiškinančių žmogaus elgsenos prigimtį.

Biologinė orientacija. Šis požiūris teigia, kad esminis veiksnys, lemiantis žmogaus elgseną, yra siekimas patirti malonumus ir išvengti skausmo plačiąja prasme. Šie veiksniai yra žmogaus biologijos ir fiziologijos dalis.

Socialinė orientacija. Priklausymas grupei ir bendravimas, konkurencija ir bendradarbiavimas, žmogaus socialinių vaidmenų modeliai, grįsti komunikacijos ir bendravimo grupėje kalbos problematika, kitos socialinės visuomeninės savybės yra žmogaus elgsenos orientacijos pagrindas.

Kultūrologinė orientacija. Pagal šį požiūrį pagrindinis žmogaus veiklos skatinamasis motyvas yra skirtingos idėjos, tikėjimai ir lūkesčiai, kurie formuojasi veikiami pažintinių procesų.

Psichoanalitinė orientacija. Asmenybės dvasinis pasaulis yra unikalus ir didžiulę reikšmę žmogaus veiksmams turi neracionalūs, nesąmoningi motyvai, subtilūs psichologiniai momentai, tarp jų bet kokios grupės nario susitapatinimas su jos lyderiu.

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 33 KB
  • 2014 m.
  • 4 puslapiai (776 žodžiai)
  • Maslou piramidė referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Maslou piramidė referatas. (2014 m. Birželio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/maslou-piramide-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 09:04
×