MASTER CAM programinio valdymo kursinis


Įvadas. Skaitmeninio programinio valdymo įrenginių programinių paketų apžvalga. DENFORD programinio paketo apžvalga. EDGECAM programinio paketo apžvalga. MasterCAM programinio paketo apžvalga. Tekinimo staklių darbo programavimas naudojant MASTERCAM programinį paketą. Ruošinio parinkimas. Detalės apdirbimo maršruto sudarymas ir pjovimo režimų ir įrankių parinkimas. Atliekų apskaičiavimas. Frezavimo staklių darbo programavimas naudojant MASTERCAM programinį paketą. Ruošinio parinkimas. Detalės apdirbimo maršruto ir pjovimo režimų ir įrankių parinkimas. Išorinio lanko frezavimas. Kiaurymių gręžimas. Vidurinės kiaurymės frezavimas.


Kursiniame projekte atliekamas tekinimo ir frezavimo detalių apdirbimas Mastercam 9.1 programa, kuri sugeneruoja programos kodą. Kodą paleidę per tekinimo ar frezavimo stakles, kurios buvo parinktos programuojant programą, staklės nutekina ar nufrezuoja suprogramuotą detalę su labai tiksliais matmenimis.

Programuojant reikia parinkti įrankius, tai tikrai operacijai, pjovimo režimus, kad gautųsi norimo kvaliteto detalės paviršiai ir skylės.

Taip pat reikia parinkti tikslų ruošinį, kad būtų kuo mažiau atliekų, kurių skaičiavimai atliekami kursiniame projekte.

Kursiniame projekte apžvelgiama Denford, Edgecam ir Mastercam programos, tam, kad susipažintume su jų naudojimu ir paskirtimi.

Kaip pavyzdį DENFORD VIRTUAL REALITY apžvalgai pateikiu laboratorinio darbo ištraukas ir paveiksliukus.

Edgecam programa yra identiška Mastercam programai, tik skiriasi jos valdymas. Joje galima: brėžti, modeliuoti ar įkelti brėžinius iš kitų programų, ir jiems parinkti apdirbimo procesus ir režimus. Taip pat ji sugeneruoja programavimo kodą.

Edgecam programa galima brėžti dvimačius ir trimačius brėžinius, kuriems parinkus apdirbimo procesus ir režimus pagaminama norima detalė.

Gamybos procesų langas (Manufecture mode), skirtas nustatyti, parinkti apdirbimo procesus ir režimus pagal turimą brėžinį. Taip pat jame galima atlikti apdirbimo procesų simuliaciją.

Pirmiausia, pagal duotą tekinimo užduoties brėžinį, braižoma pusę brėžinio padalinto per ašinę liniją, nes tekinant antra pus tekinsis automatiškai, kadangi ruošinys sukasi apie savo ašį.

Detalės apdirbimo maršruto sudarymas ir pjovimo režimų ir įrankių parinkimas

Atsižvelgiant į tai, jog detalė yra simetriška ir yra reikalaujama, kad ji būtų apdirbama iš abiejų pusių, atliekame visas operacijas tik iš vienos pusės todėl norint apdirbti kitą pusė reikėtų keisti grėbtuvą iš dešiniojo į kairįjį ir atlikti visas nurodytas operacijas iš naujo.

Pagal užduotyje duotą brėžinį: apskaičiuojama detalės tūris, bei ruošinio tūrį (pagal pasirinktus ruošinio parametrus). Atėmus detalės tūrį iš ruošinio tūrio gaunamas atliekų tūris, kurį padauginus iš pasirinktos medžiagos svorio atitinkančio vieną kubinį metrą, gaunamas svoris kilogramais ir tą svorį padauginus iš detalės vienetų skaičiaus gaunamas bendras atliekų svoris kilogramais.

  • Inžinerija Kursinis darbas
  • Microsoft Word 2288 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 30 puslapių (2027 žodžiai)
  • Universitetas
  • Klaidas
  • MASTER CAM programinio valdymo kursinis
    10 - 3 balsai (-ų)
MASTER CAM programinio valdymo kursinis. (2017 m. Birželio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/master-cam-programinio-valdymo-kursinis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 23:36
×