Mąstymas, greitas ir lėtas


Kaip nustatyti zmogus greitas ar letas. Mastymas.greitas.ir.letas.2015.lt.

,,Mąstymas, greitas ir lėtas” - Rašto darbas.

,,Mąstymas, greitas ir lėtas“ garsi, jau devinta iš eilės parašyta Danielio Kahnemano knyga draugui atminti. Kahnemanas garsus psichologas ekonomikos Nobelio premijos laureatas. Rašant knyga, jo tikslas buvo perteikti skaitytojui kaip veika protas, kuo remiantis žmogus priima svarbius sprendimus.

Taigi knygoje yra analizuojamos dvi psichikos sistemos: 1-oji ir 2-oji. 1- oji sistema veikia itin greitai, nereikalaudama pastangų, o 2-oji paskirsto dėmesį, reikalingą sąmoningoms protinėms pastangoms. Šios dvi sistemos yra susijusios tarpusavyje, kadangi vieną kitai padedą tam tikrame įvykyje. Jeigu 2-oji sistema užsiėmusi, 1 sistema daro didesnę įtaką.

Atmintis – I sistemos savybė, tačiau kiekvienas gali sulėtinti mąstymą ir aktyviai paieškoti atmintyje visų potencialiai svarbių faktų – lygiai taip pat, kaip visi mes galime sulėtinti mąstymą. I sistema teikia įspūdžius, kurie tampa žmogaus įsitikinimais. Ji – dar ir šaltinis impulsų, kuriais grindžiami žmogaus pasirinkimai. Sistema ir yra modelis kuris įvertina įvykius, nustato jokie jie yra normalūs ir netikėti, I sistemos kai kurių sprendimų negalima suvokti teisingai.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2015 m.
  • 3 puslapiai (1041 žodžiai)
  • Silvija
  • Mąstymas, greitas ir lėtas
    10 - 9 balsai (-ų)
Mąstymas, greitas ir lėtas. (2015 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/mastymas-greitas-ir-letas.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 27 d. 13:16
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema