Mąstymas ir vaizduotė


Mąstymas. Vaizduotė. Trumpai paaiškinkite, kuo skiriasi psichologijos ir logikos požiūris į mąstymą. Kokius žinote teorinius požiūrius į mąstymą (nagrinėjimo paradigmas) psichologijoje? Kokius žinote sąvokų apibrėžimo būdus? Išvardinkite bent 5 pagrindines mąstymo operacijas. Tiriamų objektų tam tikri požymiai išskiriami ir atsiejami nuo kitų požymių. Kurią mąstymo operaciją apibūdina šis aprašymas? Kas būdinga kognityviniam požiūriui į mąstymą? Pagrindiniai kūrybinio sprendimo etapai. Kas yra įžvalga (insaitas)? Kokios sąlygos reikalingos įžvalgai gimti? Kas yra euristika? Pateikite vaizdinio mąstymo pavyzdį. Kokius žinote mąstymo sutrikimus? Pateikite jums priimtiną vaizdavimosi (vaizduotės) apibrėžimą. Kaip vaizdinių prigimtį aiškina analoginė, ir kaip – aprašymų teorija? Paaiškinkite, kuo skiriasi pagrindinės vaizdinių prigimties teorijos. Suformuluokite tyrimą, kuriuo galėtumėte patikrinti, ar sistemingai taikomi vaizdinių metodai padeda greičiau pasveikti po operacijos. Kaip vaizdinių metodai gali būti pritaikyti sporte? Pateikite pavyzdžių, kaip vaizdinių metodai yra taikomi psichoterapijoje. Pagrindinės vaizdavimosi gebėjimų vertinimo metodų grupės. Nurodykite bent 2 vaizdavimosi gebėjimų vertinimo užduotis, priskiriamas objektyviųjų metodų grupei. Priedas, padėsiantis suprasti mąstymo operacijas. Pagrindinės mąstymo operacijos.

Analoginė aiškina, kad vaizdiniai yra dvimatės prigimties, o aprašymų aiškina, kad vaizdiniai susideda iš aprašymų, kuoduojamų į kalbą.

Analoginė (funkcinio vaizdo) teorija: vaizdinius sudaro dvimatės, funkciškai į piešinius panašios reprezentacijos, o aprašymų teorija: vaizdiniai susideda iš aprašymų, koduojamų į kalbą panašia skaitmenine forma.

Tyrimas: imami du pacientai po lygiai tokios pačios operacijos, bet vienam iš jų yra sistemingai taikomi vaizdiniai metodai, kurie vaizduoja paciento greitą, efektyvų ir neskausmingą pagijimą, o kitam pacientui netaikomi jokie vaizdiniai metodai ir gijimas vyksta įprastu būdu. Kai abu pacientai pasveiks, palyginsime, kuris kiek laiko gijo ir taip išsiaiškinsime ar pacientas, kuriam buvo taikomi vaizdiniai metodai, pasveiko greičiau.

Treniruojantis reikia įsivaizduoti kiekvieno būsimo vaizdo atlikimą, mintyse patirti galimas nesėkmes ar pralaimėjimus ir visas kitas galimas situacijas konkrečioje sporto šakoje, tam kad antrą kartą jau realybėje visa tai patyrus smegenys reaguotų į situaciją švelniau ir leistų susikoncentruoti ties sportininko tikslu, nedirginant jokiems išorės veiksniams (pvz.: salės triukšmui varžybose nepataikius baudos metimo ir kaupiantis antrąjam).

  • Psichologija Konspektas
  • Microsoft Word 18 KB
  • 2015 m.
  • 3 puslapiai (696 žodžiai)
  • Laura
  • Mąstymas ir vaizduotė
    10 - 9 balsai (-ų)
Mąstymas ir vaizduotė. (2015 m. Sausio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/mastymas-ir-vaizduote.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 02:32
×