Mąstymas


Pozityvus mastymas referatas. Mastymas spera.

Mastymas referatas. Įvadas. Mąstymas istoriniu aspektu. Jutiminis pažinimas ir mąstymas. Mąstymas ir kalba. Socialinė mąstymo prigimtis. Mąstymo operacijos. Mąstymas ir problemų sprendimas. Mąstymo logika ir psichologija. Mąstymo rūšys: veiksminis, vaizdinis, verbalinis. Veiksminis mąstymas. Vaizdinis mąstymas. Verbalinis mąstymas. Individualūs mąstymo skirtumai. Mąstymo ir kalbos sutrikimai. Klausimynas. Klausimyno atsakymai. Klausimyno analizė. Klausimyno išvados. Išvados. Naudota literatūra.

Mąstymas – apibendrintas tikrovės atspindėjimas – yra žinių apie tikrovę, naujų intelektinės veiklos būdų įsisavinimas ir pritaikymas. Mąstymo procese ne šiaip kaupiamos žinios, bet jos analizuojamos ir sintezuojamos, apibendrinamos ir abstrahuojamos (mintyse išskiriamos ir apibendrinamos esminės objektų savybės ir santykiai, sudaromos abstrakcijos). Mąstymas remiasi sąvokų sistema, kuria apibendrintai atspindima tikrovė. Mąstymo veikloje ne tik pažįstami reiškiniai, bet ir išmokstama adekvačiai, kryptingai veikti siekiant tam tikro tikslo. Kaip ir kiekviena veikla, mąstymas yra motyvuotas. Mąstymas – tai problemų sprendimas, remiantis sąvokų sistema ir uždavinio sprendimo sąlygomis. Sprendžiant uždavinius ir problemas atliekama nemažai mąstymo operacijų, lyginamas rezultatas su tikslu, koreguojami klaidingi sprendimai.

Mąstydamas žmogus tiria aplinką, analizuoja, konstatuoja, apibendrina, daro išvadas, sprendžia. Taigi mąstymas – tai psichinė žmogaus veikla, pasireiškianti apibendrintu pasaulio atspindėjimu. Šis atspindėjimas – tai objektyvios aplinkos analizės ir sintezės rezultatas, tai praktinės ir pažintinės veiklos išdava. Mąstymas yra aukščiausia ir kartu sudėtingiausia pažinimo veiklos forma, kuri lavėja laipsniškai

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 883 KB
  • 2013 m.
  • 29 puslapiai (6616 žodžiai)
  • Kolegija
  • Simona
  • Mąstymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Mąstymas. (2013 m. Sausio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/mastymas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 20:19
×