Mąstymo tyrimas


Įvadas. Atmities ir mąstymo samprata. Metodika. Žinios apie tiriamąją. Tyrimo eiga, priemonės ir būdai. Duomenų registravimas ir apdorojimas. Tyrimo etika. Rezultatai ir jų analizė. Išvados. Literatūra.

Kiekvienas iš mūsų esame skirtingi, nėra nė vieno lygiai taip pat mąstančio ar viską vienodai atsimenančio. Psichologai tyrinėja atmintį kaip vieną iš psichikos reiškinių. Tiriami ir normalūs, daugumai žmonių būdingi atminties reiškiniai, ir atminties sutrikimai bei itin geros atminties fenomenai. ( Jusienė, R. ir Laurinavičius, A. 2007)

Gauta informacija koduojama daugiau ar mažiau automatiškai, sąmoningą dėmesį sutelkiant į pastangų reikalaujantį informacijos apdorojimą. (Myers, 2000). Taigi tokius dalykus kaip, kur vakar buvau, ką veikiau, veikia automatinis ( nevalingas) informacijos apdorojimas, o kai norime kažką įsiminti, išmokti ir tai reikalauja pastangų veikia valingas informacijos apdorojimas.

Atmintis – ankstesnės patirties ir informacijos įsiminimas, laikymas ir atsiminimas. Įsiminimas – gautos informacijos užfiksavimas ( vaizdų pavidalu arba sąvokomis) ir jos įtvirtinimas. Laikymas – informacijos išsaugojimas tam tikrą laiką. Atsiminimas – atmintyje saugomos informacijos aktualizavimas: atpažinimas, atgaminimas, atkūrimas. Užmiršimas – negalėjimas atsiminti įgytos informacijos: visiškas arba dalinis. ( Zambacevičienė, E. Dapkevičienė, V. 2007)

Trumpalaikė atmintis – informacijos laikymas sąmonės lauke. Čia informacija saugoma 10-20 sekundžių.

Mąstymas – netiesioginis ir apibendrintas daiktų ir reiškinių esminių savybių, santykių, tarpusavio ryšių pažinimas. ( Zambacevičienė, E. Dapkevičienė, V. 2007)

Mąstymas, arba pažinimas, yra protinė veikla, susijusi su informacijos supratimu, apdorojimu, bei pateikimu. Mąstymą daugiausia tiria kognityvi psichologija. Mąstymo procesas yra nematomas, mes galime stebėti tik tam tikras išorines šios veiklos apraiškas ir spėlioti, kaip šis procesas vyksta. Tyrinėdami mąstymą psichologai taiko įvairiausius tyrimo metodus. ( Jusienė, R. ir Laurinavičius, A. 2007)

  • Microsoft Word 1262 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1351 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lijana
  • Mąstymo tyrimas
    10 - 6 balsai (-ų)
Mąstymo tyrimas. (2016 m. Sausio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/mastymo-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 08:07
×