Matavimai paklaidos tolerancijos ir suleidimai


Suleidimai ir tolerancijos. Suleidimu tolerancijos. Techniniai matavimai ir tolerancijos. Matavimas slankmačiu. Tolerancijos ir techniniai matavimai. Matavimai ir paklaidos. Tiesioginis matavimas. Matavimo tolerancijos. Matavimo tolerancija. Tolerancijos suleidimai.

Matavimai paklaidos tolerancijos ir suleidimai. Matavimu samprata ir pagrindines sąvokos. Matavimų budai. Matavimų paklaidos. Matavimo priemonių paklaidos. Matavimų temperatūra. Teisinė metrologija. Matmenys suleidimai ir tolerancijos. Sujungimai ir suleidimai. Tolerancijų ir suleidimų sistemos. Tolerancijų ir suleidimų parinkimo principai ir metodai. Tarptautinė iso sistema. Suleidimai judėjimo guoliams.

Metrologija- mokslas apie matavimo metodus ir priemones, jų vienodumui ir tikslumui pasiekti. Pagrindiniai uždaviniai yra fizikinių dydžių vienetų ,valstybinių etalonų ir pagrindinių matavimo priemonių nustatymas. Matavimų teorijos metodų matavimų ir matavimo priemonių vienodumo ir vienareikšmiškumo užtikrinimas ,paklaidų įvertinimo metodu kūrimas, etalonų arba pavyzdinių matavimo priemonių matmenų vienetų perdarymas darbinėms matavimo priemonėms.

Matavimas-fizikinio dydžio eksperimentiškas įvertinimas technine priemone įteisintu matu arba graduota sisteminiais vienetais.

Fizikinis dydis- tai kiekybiškai individuali materialinio objekto savybė kokybiškai budinga ir kitiems analogams. Gaminant detales yra naudojami matavimai ir kontrolė. Matavimas, kai nustatom konkretų dydį, kontrolė- kai nustatoma priklausomybė tam tikrai sričiai arba nustatytoms reikšmėms. Kontroles pvz: kalibrai, šablonai, įtaisai su elektrokompaktiniais keitikliais ir kt. Kontrolės rezultatas yra kokybinis gaminio įvertinimas. Jis gali būti toks: tinkamas, brokas, ištaisomas brokapriklausomai nuo matavimo charakterio sąlygų ir turimų priemonių skiriami tiesioginiai ,netiesioginiai ir kombinaciniai matavimai. Tiesioginis matavimas –toks, kada fizikinė reikšmė įvertinama betarpiškai iš eksperimento duomenų. Pvz: ieškomąjį dydi tiesiogiai lyginame su matu arba matuojame matavimo įrankiu. Daugumoje atvejų matuoti tiesiogiai būna sudėtinga arba neįmanoma ,tuomet taikomas netiesioginis matavimas. Netiesioginis matavimas- fizikinio dydžio reikšmės įvertinimas per kitų funkciškai suvestų fizikinių dydžių tiesioginių matavimų rezultatus. Šiuo atveju dydkombinacinis matavimas Kelių vienvardžių fizikinių dydžių matavimas įvertinant reikšmes iš lygčių sistemos. Lygčių sistema sudaryta pagal šių dydžių įvairių derinių tiesioginių matavimų rezultatus.

Matavimo metodai skirstomi įvairiais požiūriais ,būtent pagal atskaitymo būdą yra betarpiškojo įvertinimo ir santykiu(palyginimo su matu). Absoliutinis matavimas pagrįstas vienu ar kelių pagrindinių dydžių tiesioginių matavimų ir fizikinių pastoviųjų reikšmėmis. Pvz. Matuojant slankmačiu ,mikrometru ir kt.

Santykinis matavimas yra matuojamojo ir vienvardžio žinomo dydžio santykio arba skirtumo matavimas. Pvz. Matuojant indikatoriumi , optimetru.

Atskira šio metodo rūšis yra nulinis ir diferencialinis metodai. Šiuo atveju matavimo dydį nusako taip kad nebūtų skirtumo tarp jo ir mato. Pvz. Svėrimas svertinėmis svarstyklėmis.

  • Microsoft Word 160 KB
  • 2010 m.
  • 13 puslapių (3499 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ilzė
  • Matavimai paklaidos tolerancijos ir suleidimai
    10 - 1 balsai (-ų)
Matavimai paklaidos tolerancijos ir suleidimai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/matavimai-paklaidos-tolerancijos-ir-suleidimai.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 24 d. 04:58
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo