Matavimai teodolitu


Teodolitas parengiamas darbui stotyje. Kampų matavimas ruožtų metodu. Kampų matavimas krypčių metodu. Kampų matavimai su teodolitu. Kampų matavimas krypčių metodu. Kampų matavimai su teodolitu.


Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos teritorijoje, esančiame sklype buvo parinkti keturi sklypo kampai ir išmatuoti horizontaliųjų ir vertikaliųjų kampų matavimo prietaisu teodolitu. Matavimo prietaisas teodolitas buvo pastatytas į 1 tašką. Tada išcentruotas sutapdinant vertikaliąją sukimosi ašį su vertikalia linija, einančia per vietovės tašką, kuriame buvo pastatytas. Centruojamas buvo siūliniu svambalu. Teodolitas su stovu buvo pastatytas virš taško pagal gulsčiuką vertikaliai ir pastumtas ant stovo galvutės taip, kad centravimo taškas būtų matomas koncentrinių apskritimų centre. Pasukant okuliarą, nustatytas siūlelių ryškumas. Centruojama ir gulsčiuojama buvo: reguliuojant stovo kojų ilgį (atsukant stovo kojų tvirtinimo laikiklius), horizontaliojo skritulio gulsčiukas buvo išplukdytas į vidurį. Tada horizontaliojo skritulio gulsčiukas pastatytas lygiagrečiai su įsivaizduojama linija, einančia per du kėlimo sraigtus, o gulsčiuko burbulėlis patikslintas, sukant šiuos sraigtus į priešingas puses, įplukdant į ampulės vidurį. Alidadė sukama 90º kampu ir trečiuoju kėlimo sraigtu burbulėlis nustatytas ties nuliniu tašku. Žiūronas buvo nukreiptas į 1 tašką, o limbe nustatyta atskaita, artima 0° (šiek tiek didesnė už 0). Buvo tiksliai vizuojama į tašką 1 ir atskaičiuota pradinė kryptis.

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (801 žodžiai)
  • Kolegija
  • Alina
  • Matavimai teodolitu
    10 - 2 balsai (-ų)
Matavimai teodolitu. (2019 m. Sausio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/matavimai-teodolitu.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 26 d. 18:52
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema