Matavimo kanalo paklaidų skaičiavimas


Paklaidos skaičiavimas. Skaiciavimo paklaida. Matavimo paklaidu skaiciavimas. Paklaidu sumavimas. Beta paklaidu skaiciavimas. Temperatūros registratorius. Paklaidu skaiciaimas. Entropinis reiksme. Kvadratinis paklaidu skaiciavimas. Analoginis registratorius.

Matavimo kanalo paklaidų skaičiavimas. Užduotis. Skaičiavimai. Nukreipimo į ryšio liniją paklaida. Pagrindinė daviklio paklaida. Daviklio paklaida dėl maitinimo įtampos svyravimo. Stiprintuvo stiprinimo koeficiento paklaida. Stiprintuvo nulio persistūmimo paklaida dėl temperatūros svyravimo. Analoginio registratoriaus pagrindinė paklaida. Egistratoriaus temperatūrinė paklaida dėl nulio persistūmimo. Paklaidų sumavimas.

1 pav. Matavimo kanalo schema: mb – maitinimo blokas; įs – įtampos stabilizatorius; t – nukreipimo į ryšio liniją paklaida. Prijungus prie linijos elektronigauta paklaidos vertė yra jos vidutinis kvadratinis nuokrypis ónut=0,206 %. Maksimali reikšmė , o paklaidos pasiskirstymo dėsnis - arksimerinis. Taigi šio pasiskirstymo entropinis koeficientas knut=1,11, kontrekscesas ź=0,816, ekscesas å=1.

Pagrindinė daviklio paklaida pagal techninį pasą apribota maksimalia reikšme ćmax=0,18 %. Vyraujanti yra diskretiškumo paklaida, todėl bendrą paklaidos pasiskirstymą galima laikyti artimu tolygiam ir priimti kaip tolygų. Tuomet galima laikyti, kad ćmaxdaviklio paklaida dėl maitinimo įtampos svyravimo. Tinklo įtampos pasiskirstymas artimas trikampiui, su priimtais ±15 % nukrypimais. Stabilizatorius sumažina įtampos svyravimų plotį 20 kartus, Stabilizatoriaus išėjime pasiskirststiprintuvo nulio persistūmimo paklaida dėl temperatūros svyravimo. Šios paklaidos pasiskirstymo dėsnis pakartoja temperatūros pasiskirstymą laboratorijoje. Temperatūros pasiskirstymo laboratorijoje dėsnį 18—24 °c ribose galime laikytanaloginio registratoriaus pagrindinė paklaida. Visų elektrinių matavimo prietaisų paklaida pagal standartą normuojama su % atsarga senėjimui, Faktinė naujo prietaiso paklaida sudaro ne daugiau kaip 0,8ćkr.

Laikysime, kad šiame pavyzdyje naudojamas visiškai naujas registratorius, ir esant 0,5 tikslumo klasės jo paklaida sudaro ne daugiau kaip ćmaxr=0,8·0,5=0,4%. Potenciometro paklaida nustatoma pagal reochordo paklaidą ir todėl ji adidyvi, o jos dėsnis pasiskirstęs kaip ir reostatinio daviklio. Laikysime jį lygiu ±0,4% pločiui. Tada.

Registratoriaus temperatūrinė paklaida dėl nulio persistūmimo , tapaklaidų sumavimas. Galutinės paklaidos skaičiavimas suvedamas į pateiktos paklaidos rodymą: kai x=0, paklaida susideda tik iš adityvių dedamųjų, o diapazono gale - iš visų dedamųjų. Sumavimo metodo parinkimas priklauso nuo to, ar sumuojamos paklaidos koreliuojamos, ar nepriklausomos. Tikslinga iš karto atskirti šias paklaidas, jas algebriškai sudėti. Koreliuotos yra tos paklaidos, kurios atsiranda dėl vienos ir tos pačios priežasties ir todėl turi vienodą pasiskirstymo dėsnio formą, kuri išlieka teisinga ir jų algebrinei sumai.

šiame pavyzdyje – tai daviklio ir stiprintuvo paklaida dėl maitinimo įtampos svyravimų, turinti trikampį pasiskirstymo dėsnį, taip pat stiprintuvo ir registratoriaus paklaida dėl temperatūros laboratorijoje svyravimų, turinti tolygaus pasiskirstymo dėsnį.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2012 m.
  • 6 puslapiai (633 žodžiai)
  • Universitetas
  • Manfredas
  • Matavimo kanalo paklaidų skaičiavimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Matavimo kanalo paklaidų skaičiavimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/matavimo-kanalo-paklaidu-skaiciavimas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 08 d. 23:48
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo