Matavimo priemonės patikra


Matavimo priemonės patikra. Elektrinių dydžių matavimo priemonės. Matavimo priemonės pavadinimas. Laiko intervalas tarp periodinių patikrų. Elektros matavimo prietaisai elektros skaitiklis. Elektros matavimo prietaisai Ampermetras. Elektros matavimo prietaisai Voltmetras. Literatūros šaltiniai.


K - atsargos koeficientas, kurio reikšmė priklauso nuo tikrinamosios matavimo priemonės rūšies ir yra nustatyta norminiuose dokumentuose (VMT, OIML, ES direktyvos). K reikšmės gali būti nuo 3 iki 10.

Matavimo neapibrėžtis, esant 95% tikimybės lygmeniui, yra mažesnė, palyginus su nurodyta paklaidos riba.

Gurtovcev A. L. 2007 metais atliko tyrimą su trifaziais elektroniniais elektros energijos skaitikliais, kurių tikslumo klasė 1. Tyrimas buvo atliktas su šešiais skaitiklio tipais, kuriuos gamina penki skirtingi gamintojai iš Rusijos, Ukrainos ir Baltarusijos. Tyrimas buvo atliekamas esant realioms sąlygoms. Tyrimo rezultatai parodė, kad skirtingų gamintojų elektros skaitiklių paklaidos esant realioms sąlygoms skiriasi net 2-3 kartus, tai reiškia, kad greičiausiai tai surišta su skirtingais technologijos sprendimais gaminant elektroninius elektros energijos skaitiklius. Taip pat tyrimas buvo atliktas elektroninių elektros energijos skaitiklių suminių paklaidų priklausomybę nuo temperatūros ir magnetinių laukų, teigė, kad pasiekti gerą elektroninių elektros energijos skaitiklių tikslumo klasę, juose būtinai tūri būti temperatūros ir magnetinio lauko jutikliai, kurie išmatavus duomenys perduotų skaitiklio mikrokontroleriui, kuris kompensuotų išorinius temperatūros ir magnetinių laukų neigiamus poveikius skaitiklio tikslumui.

Pimanov Vadim. Elektros energijos apskaitos priemonių tikslumo tyrimas. Magistratūros studijų baigiamasis darbas. Aleksandro Stulginskio universitetas 2013 m.

  • Microsoft Word 524 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2023 žodžiai)
  • Universitetas
  • S
  • Matavimo priemonės patikra
    10 - 1 balsai (-ų)
Matavimo priemonės patikra. (2019 m. Birželio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/matavimo-priemones-patikra.html Peržiūrėta 2020 m. Lapkričio 25 d. 23:43
×
33 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo