Matavimo priemonių patikra


Matavimo priemonių patikra. Kokioms MP privaloma metrologinė patikra? Ar privaloma išrašyti patikros sertifikatą, atlikus periodinę metrologinę patikrą ir užklijavus periodinės patikros lipduką su nurodytu mėnesiu? Ar pirminės metrologinės patikros sertifikatas yra privalomas lietuvių kalba, jeigu pirminė metrologinė patikra buvo atlikta užsienyje (sertifikatas yra anglų kalba)? Ar Europos Bendrijos valstybėse narėse atlikta patikra yra pripažįstama Lietuvoje? Kas liudija apie Europos Bendrijos valstybėse narėse atliktą matavimo priemonės pirminę patikrą? Ar Europos gamintojo pirminė patikra atitinka tą patį kaip ir metrologinė patikra? Ar Europos Sąjungos šalyse narėse gaminamos matavimo priemonės būtinai turi būti įtrauktos į Lietuvos matavimo prietaisų registrą, kad joms būtų galima atlikti metrologinę patikrą? Jei tiekiama į rinką patvirtintos ir įrašytos į Lietuvos matavimo priemonių registrą matavimo priemonės modifikacija, kuri nėra patvirtinta ir įrašyta į Lietuvos matavimo priemonių registrą, ar bus galima šiai matavimo priemonei atlikti metrologinę patikrą Lietuvoje? Kur atliekama iš trečiųjų šalių importuojamų matavimo priemonių pirminė patikra? Kokia galėtų būti Teisinei metrologijai priskirtų matavimo priemonių sąrašo, kurį būtina sudaryti vykdant Teisinei metrologijai priskirtų matavimo priemonių grupių sąrašo ir laiko intertvalų tarp patikrų, patvirtinto Valstybinės metrologijos tarnybos 2012 m. Liepos 11 d, įsakymu Nr. V-97 (Žin. , 2012, Nr. -4449) 5 pastaboje nurodytus reikalavimus, forma?

Priklauso nuo to, kam bus teikiamas šis patikros sertifikatas. Matavimo priemonių teisinio metrologinio reglamentavimo taisyklių (Žin., 2009, Nr.44-1736) 4 punkte nurodyta, kad rinkai tiekiamų MP dokumentai turi būti valstybine kalba.

Europos Bendrijos valstybėse narėse atlikta patikra pripažįstama, jei ją atliko kompetentingos (akredituotos arba kokybės vadybos sistemą savideklaruojančios įstaigos, kurių veikla susijusi su matavimo priemonių atitikties vertinimu) įstaigos ir tai paliudijama sertifikatais ar atitinkamais žymenimis. (Matavimo priemonių teisinio metrologinio reglamentavimo taisyklių, patvirtintų VMT direktoriaus 2009-04-10 įsakymu Nr. V-25 (Žin., 2009, Nr 44-1736) 29 punktas).

Į Lietuvos matavimo priemonių registrą įrašomos tos matavimo priemonės, kurios priskiriamos teisinės metrologijos sričiai, tačiau nepatenka į techninių reglamentų ir direktyvų reguliavimo sritis. Matavimo priemones, kurios atitinka techninių reglamentų arba savitųjų direktyvų reikalavimus, leidžiama be apribojimų tiekti rinkai ir pradėti naudoti, jeigu jų ženklinimas atitinka teisės aktų reikalavimus. Jeigu ES šalyse narėse gaminamos matavimo priemonės nepatenka į techninių reglamentų arba savitųjų direktyvų reikalavimus, jų tipai turi būti tvirtinami nacionaline tvarka.

Iš trečiųjų šalių importuojamoms matavimo priemonėms pirminė patikra atliekama Lietuvoje, jeigu matavimo priemonė nepraėjo Europos Bendrijos valstybėse narėse atitikties įvertinimo procedūrų ir apie tai nėra paliudyta gamintojo rašytine deklaracija dėl matavimo priemonės atitikties nustatytiems reikalavimams, matavimo priemonė nepažymėta teisės aktuose nustatytais žymenimis ir, kur tinkama, paskelbtosios (notifikuotos) įstaigos identifikavimo numeriu.

  • Chemija Analizė
  • Microsoft Word 11 KB
  • 2013 m.
  • 3 puslapiai (761 žodžiai)
  • Laura
  • Matavimo priemonių patikra
    10 - 4 balsai (-ų)
Matavimo priemonių patikra. (2013 m. Gruodžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/matavimo-priemoniu-patikra.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 09:46
×