Matavimų antro koliokviumo medžiaga


Profilio formos nuokrypis. Formos ir padeties tolerancijos. Padėties ir nuokrypiu tolerancijos. Statmenumo tolerancija. Skylių nuokrypiai. Pavirsiu nuokrypiu klasifikavimas. Galinis mušimas. Formos nuokrypiai tolerancijos. Tolerancijos nuokrypis.

Suminiai nuokrypiai ir tolerancijos. Priklausomos ir nepriklausomos tolerancijos. Formos nuokrypiai ir tolerancijos. Pavirsiu padeties nuokrypiai ir tolerancijos. Nuokrypiu normavimas. Pleistiniai ir išdrožiniai sujungimai. Srieginiai sujungimai. Pavirsiu padeties nuokrypiai ir tolerancijos. Isdroziniai sujungimai. Nuokrypių klasifikacija ir formavimas. Pavirsiu banguotumas ir siurkstumas. Pozicine tolerancija. Tvirtinimo skyliu asiu padeties tolerancijos. Krumpliaratines pavaros.

Radialus paviršiaus mušimas, bazinės ašies atžvilgiu yra suminis padėties ir formos nuokrypių rezultatas.

Radialusis mušimas išreiškiamas didžiausiu prietaiso parodymų skirtumu detalei apsisukus vieną kartą.

Galinis mušimas – yra galinės plokštumos, plokštumo ir statmenumo suminis nuokrypis. Galiniu mušimu vadiname skirtumą tarp didžiausio ir mažiausio galinės plokštumos taškų atstumo nuo sukimosi ašiai statmenos plokštumos.

Formas ir padėties nuokrypių tolerancijas brėžiniuose žymimas grafiniais simboliais. Jų yra 16: formos nuokrypiai: tiesumas, plokštumo, cilindriškumo, apskritumo, išilginio pjūvio profilio, profilio formos, paviršiaus formos. Padėties nuokrypiai: lygiagretumas, statmenumo, polinkio, pozicinis, bendraašiškumo, simetriškumo, ašių ussikirpriklausoma tolerancija – vadinama tolerancija kintama padėties arba formos tolerancija kurios minimali reikšmė nurodoma brėžinyje arba techninėse sąlygose ir kurios dydį galima padidinti iki reikšmės atitinkančios dedalės paviršiaus tikrojo matmens nuokrypius iki iki praėjimo ribas. Tai yra didžiausias ribinis veleno arba mažiausias skylės matmenys. Priklausomos tol. Nurodomos tais atvejais, kada vienu metu jungimas keliais paviršiais su užduotais tarpais arba įvaržomis. Jos tikrinamos kompleksiniais kalibrais (tik praeinančiais kalibrais).

Nepriklausoma tolerancija – vadinama tolerancija kurios skaitmeninė reikšmė pastovi detalių visumai, gaminamai pagal duotą brėžinį ir ir nepriklauso nuo nagrinėjamų paviršių tikrų matmenų. Tolerancijoms yra numatytos skaitmeninės standartizuotos reikšmės.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (2935 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vilhelmas
  • Matavimų antro koliokviumo medžiaga
    10 - 3 balsai (-ų)
Matavimų antro koliokviumo medžiaga. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/matavimu-2-kolio-spera.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 28 d. 15:28
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo